בריאות, כללי

מנהל המרכז הרפואי לגליל, פרופ' מסעד ברהום, יקבל את אות "אביר איכות השלטון"

מנהל המרכז הרפואי לגליל, פרופ' מסעד ברהום, התבשר על זכייתו באות "אביר איכות השלטון", מטעם התנועה לאיכות השלטון, בקטגוריית מפעל חיים.

מדובר באות יוקרתי, בו זוכים אנשים התורמים בפועלם למען החברה, הדמוקרטיה ואיכות השלטון במדינה בתחומים שונים, ומחזקים במעשיהם את איכות השלטון וערכי טוהר המידות בישראל. בחירת הזוכים נעשית ע"י ועדה חיצונית. הטקס יתקיים בחודש יולי בהיכל התרבות בת"א.
בנימוקי הבחירה צוין, כי פרופ' ברהום פועל מזה שנים לקידום ופיתוח מערך הבריאות באזור הצפון. כמו כן ניתן דגש לכך שבין השנים 2018-2013 התקבלו למרכז הרפואי, תחת ניהולו של פרופ' ברהום, 3,000 פצועים ממלחמת האזרחים בסוריה, שליש מתוכם נשים וילדים.
בנוסף צוין, כי פרופ' ברהום הוא הערבי הישראלי הראשון בתולדות מדינת ישראל, אשר נבחר לנהל בי"ח ממשלתי, ובכך הוא נחשב לפורץ דרך.
פרופ' ברהום, בן 62, נשוי + 3, תושב כפר ורדים, משמש מזה 15 שנה בתפקיד מנהל המרכז הרפואי לגליל בנהריה. במהלך השנים הוא שם לו לחזון להפוך את ביה"ח למרכז רפואי אקדמי כירורגי, המספק שירותים רפואיים לכלל הצפון, תוך מתן דגש על מקצועיות, איכות, נגישות, וכן יחס של חמלה וכבוד למטופל.
כמו כן הוא דוגל בחדשנות והרחבת מתן השירותים, תוך הנגשתם עבור אוכלוסייה מכלל המגזרים והדתות, חלקה אוכלוסייה מוחלשת. בתקופת הקורונה כיהן פרופ' ברהום כחבר בוועדה מייעצת למנכ"ל משרד הבריאות למיגור הנגיף במגזר הערבי.
פרופ' ברהום: "אני חש זכות גדולה להיות משרת ציבור המסייע למרכז הרפואי לגליל בפרט ולמערכת הבריאות הציבורית בכלל, בתמיכת משרד הבריאות, ובמיוחד בתקופה כה מאתגרת ומורכבת. פרס זה שייך בראש ובראשונה ל-3,000 העובדות והעובדים הנפלאים שלנו, שעושים עבודת קודש. אני מבקש להודות לוועדה שבחרה בי על הכבוד הגדול שנפל בחלקי. יש גם זכות מיוחדת על הפרס להוריי, ובמיוחד לאשתי מארי ולשלוש בנותיי גדיר, רנא ומירה, העומדות לצידי לאורך כל הדרך".

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות