משפטי

ציידי הקטינות נפלו ברשת של סוכנות סמויות

סכנות ברשת, אילוסטרציה

שתי סוכנות משטרתיות הביאו למעצר של 33 גברים שניסו לצוד ילדות ברשתות החברתיות כמו טיקטוק, אינסטגרם ועוד. הבוקר הובאו החשודים לבית משפט השלום בנצרת לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם.

במסגרת המאבק של משטרת ישראל בתופעה החמורה של פגיעה מינית בקטינים על ידי גברים דרך האינטרנט, ביצעו ביחידה המרכזית של מחוז צפון פעילות סמויה לאיתור אותם ציידים-עבריינים במטרה להרחיקם מהחברה ולשמור על הקטינים, שבימים אלה של החופש הגדול והתפשטות נגיף הקורונה מבלים זמן רב ברשתות החברתיות.

במשך ארבע חודשים הופעלו שתי סוכנות משטרתיות אשר התחזו לילדות בנות 13, תלמידות אולפנה אשר פעלו ברשתות החברתיות. מרגע כניסתן לרשתות החברתיות בכינוי: "לי"- ו"קים" הן נחשפו למאות הצעות מגברים שכללו תכנים מינים כמו חשיפת איברי מין, תמונות וסרטונים בעלי אופי מיני בוטה, הצעות תשלום בעבור מין, הצעות למפגשים במטרה לספק את תאוותם המינית החולנית.

הבוקר, לאחר פעילות סמויה של ארבעה חודשים, ניתן האות ומאות שוטרים בליווי חוקרי הסייבר וטכנאי זיהוי, פשטו על בתיהם של החשודים מהצפון ועד לדרום בישובים רהט, אלעד, ירושלים, טובא, נצרת, דיר אל אסד, אילת, באר שבע, חיפה, גבעתיים, טורעאן, שפרעם ופתח תקווה. כל אותם חשודים שנעצרו וצפיים לאישומים בעקבות עבירות מין שונות.

במהלך המבצע נתפסו מחשבים ניידים, סמארטפונים שעל פי החשד שימשו לניהול שיחות והפצת חומרי פדופיליה. עוד נתפס חומר החשוד כסם מסוג קנאביס שלא לצריכה עצמית.

בין החשודים ניתן למצוא גברים מכל הגילאים ומכל חלקי הארץ. למשל תושב פתח תקווה (51) שריצה בעברו 8 שנות מאסר בגין עבירות מין, תושב חיפה (20) מפוקח מין, אך מצד האחר גם תושב גבעתיים (75).

לעצורים מיוחסות 27 עבירות ביניהן מעשה מגונה בקטין, הטרדה מינית וניסיון לשדל לזנות והיום כולם יובאו לבית המשפט השלום בנצרת לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות