משפטי

הגרוש הדוקר משתחרר, האישה: "שימו לו אזיק אלקטרוני"

הפגנה נגד אלימות כלפי נשים, השבוע הפגנה נגד אלימות כלפי נשים

מי שחושב שהענשת העבריין במאסר ממושך פותרת את הטראומה עבור הקורבן, כנראה שלא יודע על מה הוא מדבר. מעבר למשמעויתו המידיוצ איתן הוא נאלץ להתמודד, ישנם דברים שקורים הרבה אחרי שלא מאפשרים להרפות. לפעמים אחרי פחות מעשור, הוא פתאום נאלץ להתמודד שוב, פנים אל פנים, מול אותו תוקף אכזר, וזה בדיוק סיפורה של ליאת אנשל.

"בוודאי שאני חוששת לחיי, אני עכשיו בהרגשה לגמרי אחרת", אומרת ליאת אנשל, שנדקרה 18 פעמים על ידי בעלה לשעבר אל מול ילדם בן השנתיים, לקראת שחרורו המתקרב מהכלא. "אני מתביישת במדינה שלא מגנה עליי, שאפילו לא הצמידו לו איזשהו אזיק אלקטרוני, שהוא משוחרר כאלו הוא לא עשה כלום".

"בסדר, אז הוא שילם את החוב שלו לחברה, אבל הפחד והחששות שיש לי, אני לא יכולה לתאר את זה", היא הוסיפה בראיון לאטילה שומפלבי באולפן YNET, "אני הרי בפוסט-טראומה, אני והבן שלי, כי בזמן התקיפה כל הדם שלי ניתז לעבר הבן שלי, הוא היה עד לכול, הוא צרח צרחות נוראיות. הוא סיכן בנסיעה מטורפת את הבן שלי, בנס לא הייתה תאונת דרכים. אז אני חוששת, התקינו לי מצלמות אבטחה ואני כל הזמן בודקת כי הוא מסוגל להכול".

אנשל לא שמעה שבעלה מתכנן משהו, אבל טוענת ש"יש בינינו הליכים משפטיים שאני מנועה מלפרט אותם. הליכים שגם שלא אפשרו לי להשתקם בכלל, ועכשיו אין לי מושג איך בגלל זה יתנהל, כי אני בתוך בית משפט לא יכולה להיות בנוכחות שלו כי זה מחזיר אותי לטראומה. יש לי תחושות נוראיות בגוף, יש לי פוסט-טראומה ממה שהוא עשה לי, לי ולבן שלי".

ליאת אנשל | צילום: יח"צ

דקירות מאחור, מול הילד

"זה קרה בדיוק היום לפני תשע שנים", היא סיפרה הבוקר לאולפן YNET, "הגשתי את תביעת המזונות, זה היה יום שבו הוא קיבל את הילד להסדרי ראייה. התקשרו אליו והקריאו לו חלקים מהתביעה והוא התמלא בזעם. אני שם סיפרתי את כל האמת, מה שקרה במהלך הזמן שהייתי ואיך שהתנהגו לילד, והקריאו לו את זה ואז הוא התמלא בזעם. הוא נסע לבית שלו, הצטייד בשני סכיני קומנדו, באורכים של בין 15-13 ס"מ. הוא נסע עם הילד אליי, כשהסכינים בתוך הרכב, אני לא ידעתי משום דבר".

אנשל תיארה את מה שקרה כשהגיע עם הילד אל ביתה: "כשהוצאתי את הילד מהרכב שלו, והילד מופנה כלפיו, ואני לא רואה מה קורה מאחוריי, הוא בעצם תקף אותי בדקירה הראשונה, שלוש דקירות מאחורה. ואז כבר הספקתי לשים את הילד שלי על כיסא הבטיחות.

"מה שקרה אחרי זה – הוא נתן לי בוקס לפנים ומכות בכל הגוף וניסה שאמות בתוך הרכב. הצלחתי איכשהו לקום, הוא כבר לקח את הילד וחטף את הילד בעצם, אבל אני מסתכלת הצידה והוא דורס אותי עם הרכב, כדי לוודא הריגה".

אנשל מתארת גם מסכת של הטרדות לאחר הרשעתו של בעלה לשעבר. "הוא הטריד אותי בטלפון", הוסיפה, "בשנת 2014 התקשרו אליי כל מיני אנשים, אתה יודע, התלוננתי במשטרה. נגד אחד הוגש כתב אישום והתלוננתי".

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות