אקולוגיה וסביבה, טכנולוגיה

ענקית הסלולר וודאפון הודיעה כי היא מתופעלת באופן מלא על ידי אנרגיה מתחדשת

וודאפון חברת וודאפון הוכיחה מודעות סביבתית ראויה

יותר ויותר חברות גדולות במשק אוהבות להצהיר על מעבר לשימוש באנרגיה ירוקה. הן מודעות לטרנד הסביבתי ומבינות שזה צעד בכיוון הנכון גם עבור כדור הארץ אבל לא פחות מכך גם עבור התדמית שלהן ומניעת ביקורות וקמפיינים נגדן. אילון מאסק מייסד חברת טסלה גילה מזמן את היתרונות הטמונים בלהיות ידידותי לסביבה וכמוהו עוד ועוד חברות במשק.

החברה האחרונה להצהיר כי היא עוברת להישען על אנרגיה ירוקה היא ענקית הסלולאר וודאפון, שאישרה היום (רביעי) כי כל הפעילויות שלה באירופה – כולל רשתות ניידות וקבועות, מרכזי נתונים, קמעונאות ומשרדים – יתופעלו ב-100% באמצעות חשמל ממקורות אנרגיה מתחדשת החל מ-1 ביולי 2021 – כלומר בדיוק עוד שבוע מהיום.

חברת וודפון הבריטית, שמחזיקה או מתפעלת רשתות ב-22 מדינות ויש לה רשתות שותפות ב-48 מדינות נוספות, הציבה לעצמה למטרה לצמצם את מכסות הפחמן שהיא פולטת לאפס (NET ZERO) עד שנת 2030 ובכל שרשרת הערך של החברה עד שנת 2040.

וודאפון פירטה את אופן צריכת האנרגיה שלה לפי מדינות: יש לחברה הסכמי רכישת חמשל ישירים בבריטניה ובספרד. בנוסף לכך וודאפון רכשה אישורי אנרגיה מתחדשת באיטליה, גרמניה, אירלנד, הונגריה, רומניה, ספרד, יוון, טורקיה וצ'כיה. באלבניה כ-67% מצריכת החשמל מקורה באנרגיות מתחדשות, כאשר החברה רכשה באמצעות השותפה שלה באיטליה כמות המקבילה לצריכה השנתית שנותרה בצורת אישור אנרגיה מתחדשת.

"החל מיולי הקרוב לקוחות וודאפון באירופה יכולים להיות בטוחים שהחיבור בו הם משתמשים מתופעל לחלוטין בחשמל ממקורות אנרגיה מתחדשת", אמר מנכ"ל קבוצת וודאפון ניק ריד והוסיף כי " זהו ציון דרך מרכזי לעבר המטרה שלנו להפחית את פליטת הפחמן הגלובלית שלנו לאפס עד שנת 2030, לסייע ללקוחותינו להפחית את טביעת הרגל הסביבתית (אקולוגית) שלהם ולהמשיך לבנות חברה דיגיטלית שתהיה מכילה ובת קיימא בכל השווקים שלנו. "

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות