פלילי

אנס אחד ביום: עופר קורן – השוטר שחשב ש"מגיע לו"

עופר קורן, שוטר ואנס עופר קורן

הם טורפים, הם מסוכנים, ואנחנו לא ניתן להם להישכח. האנסים המורשעים הללו, גם אם יושבים כרגע בכלא, מחכים לרגע שבו יוכלו שוב להסתובב חופשיים בלי שאף אחד ידע או יכיר במסוכנות שלהם. המשטרה אולי מפקחת, אבל לפעמים אפילו השכנים הקרובים לא יודעים מי הוא הדייר החדש. בשביל זה אנחנו פה, עם הרשימה השחורה של האנסים. נפרסם כל יום שם אחר ואת הסיפור שמאחורי הרשעתו, ונרכז את כולם במקום אחד כדי שלא ישכחו אף פעם מי הם אותם אנשים שפירקו לרסיסים חיים של כל כך הרבה נשים.

שם: עופר קורן, שוטר לשעבר מראשון לציון. בן 39 בעת הרשעתו

במה הורשע: אונס, מעשים מגונים והטרדה מינית בשתי חיילות-שוטרות בשירות חובה, ששירתו תחת פיקודו

תאריך הרשעה: 11/06/2013

מה הוא עשה: קורן, ששימש כסגן מפקד יחידת הסיור במרחב איילון, אנס פעמיים שוטרת-חיילת בת 19 וביצע מעשים מגונים בשוטרת-חיילת נוספת בת 21. קורן נישק אותה בניגוד לרצונה, נשכב עליה ועשה בה מעשים דומים נוספים. באחד המקרים אמר לה: "עובד בחברת החשמל מקבל חשמל בחינם, אני עובד במשטרה ומגיע לי הכל".

לפי כתב האישום שבו הורשע, אמר לאחת הצעירות: "אצלי אין דבר כזה שיגידו לי לא. מה שאני רוצה אני משיג".

העונש שקיבל: שמונה שנות מאסר, שנתיים מאסר על תנאי ופיצוי למתלוננות בסך 25 אלף שקלים ו- 20 אלף שקלים

מדברי השופט/ת:

  • "הנאשם ביצע את העבירות בהן הורשע תוך ניצול יחסי המרות וחוסר יכולתן של המתלוננות להתגונן מול התנהלותו הכוחנית וחסרת הרסן… התנגדותן ובקשותיהן של המתלוננות כי יחדל ממעשיו לא הועילו ולא מנעו מהנאשם לבצע את זממו".
  • "העבירות המיוחסות לנאשם בוצעו בנשים צעירות אשר היו נתונות למרותו במהלך או סמוך לסיום משמרות במשטרת ישראל… העבירות עצמן בעלות קווי דמיון משמעותיים, ולעתים נדמה כי עלה בידיו של הנאשם להשיג את מבוקשו ולעתים הוא נעצר בשלב מוקדם יותר".
  • השופט הבהיר כי הדמיון בין המקרים השונים מפריך את הטענה בדבר קיומו של רומן בין קורן למתלוננת. בית המשפט גם הצביע על התנהלות בעייתית ביחידה המדוברת וכי שוטרים שידעו על האירועים לא עשו דבר כדי להביא לסיומם.
  • "הערכים המוגנים בבסיס העבירות בהן הורשע הנאשם, הן בראש ובראשונה פגיעה בשמירה על כבוד האדם, ופגיעה בזכות האדם לגופו וערכים אלה מקבלים משנה חשיבות כאשר מדובר ביחסי מרות. ביצוע העבירות והפגיעה במתלוננות מעצימה את הפגיעה, מאחר והן בוצעו על ידי מפקדן האמון על שמירת ביטחונן האישי".
שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות