עולם

מייקרוסופט שוב חולמת על אפל? מסקנות מ"הדלפת" חלונות 11

חלונות 11 צילום מסך של חלונות 11 שהודלף

באופן ״מפתיע״ הודלפה אתמול (ד') לרשת הגרסה החדשה של מיקרוסופט למערכת ההפעלה שלה, חלונות 11, כשמונה ימים לפני ההשקה המתוכננת, ב-24 ליוני. זה החל עם תמונות מסך שהופיעו באתר הסיני ״ביידו״ ותוך מספר שעות כבר ניתן היה למצוא גרסה מלאה של מערכת ההפעלה להורדה.

בעוד רוב האתרים בעולם מתייחסים לעניין כאל ״פאדיחה״ של מיקרוסופט, בעולם הטכנולוגיה לא באמת התרגשו. .אחרי הכל, הדלפות כאלו הן חלק מכל מהלך השקה ויותר מאשר סביר להניח שמדובר במהלך מתוזמן ואפילו צפוי, שכן בשנים האחרונות כל ענקיות הטכנולוגיה, מאפל, דרך סמסונג ועד החברות הסיניות – כולן ״סובלות״ מהדלפות לפני השקה, בתזמון די קבוע של שבועיים עד שבוע לפני המועד "המתוכנן".

זה החל ככל הנראה בפדיחה אמתית שאירעה לאפל, שעד לאותו אירוע הייתה ידועה כחברה שידעה לשמור על איפול מוחלט וליצור הפתעה בכל השקה, אולם מאז נוכחו החברות שלא רק שהדלפה לא עושה נזק למכירות, אלא אף מצליחה להגדיל ולהאריך את הבאזז.

אבל לא רק להדליף למדה מיקרוסופט מאפל. נראה כי בהשראת עולם הסלולר, שם אפל וגוגל מעתיקות ללא הרף אחת מהשנייה, החליטה מיקרוסופט להפסיק להתבייש ופשוט מעתיקה את עיצוב מערכת ההפעלה החדשה מאפל, כך שלפחות לפי התמונות שפורסמו נראית המערכת כמו אחותה התאומה של מערכת ההפעלה של מחשבי המק – MacOS.

הדמיון כל כך בולט שלא צריך להיות מקצוען כדי להבחין בכך. למשל, מיקום כפתור התחל ושורת המשימות ממוקמים במרכז המסך (בתחתית) כמו ב-MacOS, קצות החלונות הצפים מעוגלים, אייקונים חדשים, ה״אריחים הצפים״ (שהיו סימן ההיכר של חלונות בגרסאות האחרונות) נעלמו לטובת ווידג׳טים, וצליל פתיחה חדש שאפילו הוא נשמע ״אפלי״ למדי.

 

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות