פלילי

אנס אחד ביום: עזרא שיינברג – "ייעץ" וניצל מינית

אנס אחד ביום: אלכסנדר לוז'קין אנס אחד ביום

הם טורפים, הם מסוכנים, ואנחנו לא ניתן להם להישכח. האנסים המורשעים הללו, גם אם יושבים כרגע בכלא, מחכים לרגע שבו יוכלו שוב להסתובב חופשיים בלי שאף אחד ידע או יכיר במסוכנות שלהם. המשטרה אולי מפקחת, אבל לפעמים אפילו השכנים הקרובים לא יודעים מי הוא הדייר החדש. בשביל זה אנחנו פה, עם הרשימה השחורה של האנסים. נפרסם כל יום שם אחר ואת הסיפור שמאחורי הרשעתו, ונרכז את כולם במקום אחד כדי שלא ישכחו אף פעם מי הם אותם אנשים שפירקו לרסיסים חיים של כל כך הרבה נשים.

שם: עזרא שיינברג, ראש ישיבת "קהילת אורות הארי" בצפת

במה הורשע: עבירות מין בשמונה נשים שבאו אליו לקבלת טיפול וייעוץ

תאריך הרשעה: 26/07/17

מה הוא עשה: שיינברג, שנחשב בעל סמכות תורנית וקבלית ובעל כוחות, ניצל את מעמדו כדי לפגוע בנשים בעת פגישות אישיות ושיחות וידאו שקיים עמן. הוא עשה בנשים שביקשו את סיועו מעשים מגונים במסווה של טיפול.

כתב האישום נגדו כלל תלונות של 12 נשים, בעבירות של אונס, מעשי סדום, מעשים מגונים, שיבוש הליכי משפט והטרדה מינית. שלוש נשים אחרות נמנעו מלהעיד. במהלך המשפט הציגו עורכי הדין של שיינברג ראיות חדשות שהביאו את השופטים לשלוח את הצדדים לגישור פלילי, לאור הקושי להוכיח את הנאמר בכתב האישום. לבסוף שיינברג הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות של תקיפה מינית בשמונה נשים, לאחר שעבירות האינוס נמחקו מכתב האישום.

העונש שקיבל: 7.5 שנות מאסר, שני עונשי מאסר על תנאי (אחד בן 24 חודשים ואחד בן 7 חודשים) ופיצויים למתלוננות.

ציטוט שופט/ת: (בערעור על העונש)

  • "…ניצל את מעמדו ואת האמון שנתנו בו המתלוננות… היה ראש קהילה ובעל השפעה רבה. המתלוננות היו חברות בקהילה. השפעתו הדתית עליהן הייתה גדולה. הן עשו להן רב ונתנו בו אמון. הן סמכו עליו בעניינים אישיים והסכימו לעשות ככל אשר הורה אותן… הוא ניצל לרעה את האמון של המתלוננות בו בשעתן הקשה. הוא הפעיל אותן לצרכיו במקום להיטיב את מצבן".
  • "למתלוננות אלו נגרמו נזקים נפשיים ארוכי טווח. הפגיעה באמון, תחושות ההשפלה והניצול, ירידת הביטחון העצמי וירידת הביטחון באחרים מלוות אותן בכל יום".
שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות