מדיני

כמו לקחת ילד מאמו: מה גרם לנאום המטורף של ח"כ גפני

ח"כ משה גפני נואם אתמול במליאת הכנסת

פרידות הן דבר קשה. אפילו קשה מאוד. היה יכול להיות מרתק ללוות בדוקו ריאליטי את משפחת נתניהו בעת פינוי המעון בבלפור, אבל זה לא יקרה. נתניהו שמר אתמול על פאסון. הוא לא ייתן להפוך את תבוסתו למסיבה גדולה יותר מזו אשר כבר נחגגת. אבל יש כאלה שאין להם את זה, שאיבוד ראשות ועדת הכספים למשל, משול אצלם ל"הלכה לי המדינה".

"במה אתם יהודים", זעק ח"כ משה גפני (יהדות התורה) אתמול במליאת הכנסת. כן, ח"כ גפני לקח קשה את העובדה שהפרה החולבת שניהל במשך שנים עוברת לידיו של ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו). "אין פה כלום", המשיך לצווח," לא כשרות אין שבת אין גיור אין לומדי תורה".

אבל גפני שידוע בתור רטוריקן מעולה בדרך כלל, לא טרח כנראה לקרוא את ההסכמים הקואליציוניים. אם הוא היה קורא אותם, בוודאי היה רואה שהמפגלות שמרכיבות את הקואליציה התחייבו לא לשנות את הסטטוס קוו. ואם היה מתעלה מעט מעל החובבנות שהפגין, היה מגלה שרבני עיר יוכלו לעסוק בגיור וכדי לקבל תעודת כשרות לא ניאלץ לפנות לרבנות העיר המקומית, אלא לכל רב שאנחנו סומכים עליו.

מעבר לנאום הלא מדויק בלשון המעטה של גפני. ישנה נקודה נוספת ששווה להתעכב עליה בעקבות הנאום של גפני – הסימון של היהודים מול אלה שאינם יהודים, הסימון של הציונים מול אלה שלא. שלא נתבלבל, הנאום של גפני היה המשך ישיר לדרכו של נתניהו – חלוקת ישראל ליהודים מול ישראלים, ציונים מול תומכי טרור, טובים מול רעים בני אור מול בני חושך.

הנאום של גפני מסוכן ביותר לא רק מפני שהוא שקרי אלא מפני שהוא ממשיך לחלק את החברה הישראלית לקולות לגיטימיים ולקלות שאינם לגיטימיים ולבוגדים מול תומכים. המשך ניסיון הקעקוע של הממשלה הקודמת. המשך האמירות לציבור לפיהן הממשלה אינה נבחרה על ידי העם, הן מסר מסוכן שעשוי להללבות את האש, בימים שבהם השב"כ גם ככה מתריע מפני פגיעה בח"כים.

דווקא החרדים שסבלו שנים מהפיכתם לקבוצה בלתי לגיטימית בחלקים נרחבים בציבור צריכים להיזהר. גפני שרוצה שתהיה כאן מדינה יהודית צריך להיזהר היטב מלגרש את כל מי שלא מתאים בול לשטנץ' שהוא למד בבית המדרש, אחרת הוא ימצא פה מדינה של יהודים שלא רוצים לשתף איתו פעולה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות