כללי

הלינץ' שלא שמעתם עליו: יהודים תקפו ערבי בחוף הרצליה

חוף הים בהרצליה חוף הים בהרצליה

השב"כ והמשטרה התירו לפרסום אירוע חמור על רקע לאומני שהתרחש לפני כחודש בזמן מבצע שומר חומות והמתיחות בין יהודים לערבים בישראל שהגיעה לשיאה. שבעה יהודים תושבי הרצליה והסביבה נעצרו בחשד למעורבות בתקיפה של תושב טייבה בן 61 סמוך למסגד סידני עלי בחוף של הרצליה. החקירה נמשכת נגד מעורבים נוספים בלינץ'.

הפרסום הזה מגיע לאחר שצוות חקירה מיוחד של השב"כ ושל מרחב ירקון במשטרה ניהל חקירה מאומצת בחודש האחרון בחשד לעבירות של הסתה ותקיפה אלימה על רקע לאומני בהרצליה. התקרית ארעה ב-12 במאי עם קבלת דיווח על אדם פצוע ברכב סמוך למסגד סידני עלי בהרצליה. על פי גורמי רפואה, הקורבן תושב טייבה בשנות ה-60 לחייו, נפצע באורח בינוני ופונה לקבלת טיפול רפואי.

ממצאי החקירה הראשונית בשטח העלו, כי קבוצת רעולי פנים תקפו את הקורבן, תוך ריסוס פניו בגז פלפל ודקירתו באמצעות חפץ חד. על פי המשטרה והשב"כ שפעלו בשיתוף פעולה צמוד בחקירת האירוע כמו אירועים אחרים על רקע לאומני, באירוע היו מעורבים בסך הכל כ-30 צעירים שנקשו במספר אירועים. ספציפית באירוע התקופה של תושב טייבה, היו מעורבים לפי הערכות השב"כ כ-15 צעירים בשנות ה-20 המאוחרות לחייהם. אלה ארבו לתושב טייבה שעשה את דרכו למסגד ושם תקפו אותו בלי רחמים. בעוד שהמשטרה והשב"כ הצליחו לגבש תשתית ראייתית נגד שבעה מהם, החקירה נגד החשודים האחרים כמעורבות באירוע נמשכת.

עם התקדמות החקירה זוהו שבעה חשודים בביצוע המעשה שנעצרו לחקירה בשב"כ ובמשטרה, ובסיומה הועברו כלל ממצאיה לפרקליטות שהגישה בעניינם השבוע הצהרת תובע בבימ"ש השלום ת"א ובימים הקרובים צפויה להגיש כתבי אישום,  לצד בקשת מעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות