מדיני, משפטי

תעמדי בתור: גם יפעת שאשא ביטון תובעת את יאיר נתניהו

יפעת שאשא ביטון יפעת שאשא ביטון

בתחילת השבוע הבא, אם לא יחול שינוי, ראש הממשלה בנימין נתניהו יעזוב את תפקידו, אך אצל בנו יאיר העניינים כרגיל, כאשר אתמול, חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון, הגישה לבית משפט השלום בירושלים, תביעת לשון הרע נגד יאיר נתניהו, על סך חצי מיליון שקלים, זאת לאחר התבטאות בתוכנית רדיו לפיה נתניהו ציין כי ישראלים מתו מקורונה בשל החלטותיה של ח"כ שאשא ביטון כיו"ר ועדת הקורונה.

על פי התביעה, לפני כחצי שנה, בתוכנית שהגיש נתניהו הבן בתחנת "גלי ישראל" התייחס לתפקודה של שאשא ביטון בוועדה ואמר: "היא לקחה את התפקיד הזה, ופשוט באופן הכי ציני, על הדם של אזרחי ישראל, אנשים מתו בגלל ההחלטות שלה. הפופוליסטיות שלה, יש היום אנשים שהם בקבר. שהם מתו בגל השני, שהיה אמור להיות גל שני, והשאלה כמה היה יכול להיות… היא גרמה לזה שהגל השני היה יותר גדול ממה שהיה יכול להיות אם היא לא הייתה דואגת לפתוח, לפתוח, לפתוח, לפתוח את הכול. אז ההישג היחיד שלה זה תרומה להעצמת הגל השני של הקורונה. זה ההישג היחיד שלה בכל החיים הציבוריים".

נתניהו הבן לא הסתפק בכך והוסיף כי אביו, ראש הממשלה, כלל אותה ברשימתו רק מרחמים והסיבה שהוא היה מחויב להכניס אותה לרשימה לפי ההסכם עם כחלון, והכניס אותה ממש כמעשה צדקה ואמר בין השאר "הכניסו אותה כי היא מסכנה ו'בוא נרחם עליה'. בלי שום סיבה".

בתביעה ציינה ח"כ שאשא ביטון כי נתניהו הבן הינו "בחור כבן 30, רווק, ידוע בלשונו חסרת הגבולות והטעם הטוב, בפרסמו דברים כאלה ואחרים, בעיקר נגד אלה, הסבורים שעל אביו לפנות את מקומו בזירה הציבורית. בקשר לכך עושה הנתבע שימוש נרחב וקלוקל בנגישותו הרבה אל אמצעי התקשורת השונים, והוא נוהג אף להשתלח, בשפה מזעזעת, על גבי הרשתות החברתיות השונות".

עוד הוסיפה ביטון לגבי דבריו של נתניהו הבן נגדה: "דברי שטנה, ארס והסתה מזעזעים…על סמך הדברים המזעזעים שפרסם הנתבע, המשיכו רבים ופרסמו כאילו התובעת 'רוצחת', ואף תהו, ברבים, כיצד יש לנהוג בתובעת, אשר על פי הנתבע, 'דם המתים מרוח על ידיה'. למותר לציין, כי כל הדברים המזעזעים שפירסם הנתבע אינם משקפים את המצב לאשורו, וכי הנתבע עשה את הפרסום בחוסר תום לב, בידיעה שהדברים המזעזעים שפירסם הנתבע אינם משקפים את המציאות, ומתוך כוונה ברורה ומוצהרת לפגוע בתובעת".

באי כוחה של שאשא ביטון, ציינו כי נשלח לנתניהו מכתב אזהרה לפני תביעה, בו נדרש לחזור מדבריו, אך הוא התעלם ממכתבם.

אגב, הסכום הכולל של תביעות הדיבה שהוגשו נגד נתניהו ג'וניור, שמונה במספר נכון לעכשיו, כבר מגרד את ה-4 מיליון שקלים.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות