משפטי

טען: "אנחנו מזרחים לא זורקים לחם" וזוכה מתקיפת אשתו

חלה חלה, לא אלה (אילוסטרציה)

שופטת בית משפט השלום ברחובות, אדנקו סבחת חיימוביץ, זיכתה גבר מאשמת איומים ותקיפת בת זוגו על ידי השלכת חלה, זאת לאחר שקבעה כי היו סתירות בגרסת המתלוננת ובנם של בני הזוג. הגבר, שהכחיש את התקיפה, טען בעדותו כי "אנחנו מזרחים לא זורקים לחם".

על פי כתב האישום, בני זוג היו מצויים בהליכי גירושין. באחד הימים, על רקע ויכוח בין הנאשם למתלוננת, אמר הנאשם למתלוננת "תשתקי י'כלבה, לכי לקבר, אני אהרוג אותך" ובהמשך "כלבה תשתקי לכי לקבר שלך" ועל פי הטענה, נטל הנאשם חלה שהייתה מונחת על השולחן, זרק אותה לעבר המתלוננת ופגע בראשה.

בתגובתו לכתב האישום אמנם הודה הנאשם שהיה ויכוח בין השניים, אך הכחיש את האיומים והתקיפה המיוחסים לו. הנאשם הודה שנטל את החלה, כי רצה לאכול, אך הכחיש שזרק אותה. לטענתו, המתלוננת רצתה להרחיקו מהבית ומשלא עלה בידה הדבר הגישה את התלונה בתיק זה.

בעדותו סיפר כי ביום האירוע, הוא לקח חתיכה מהחלה והיא אמרה לו לא לגעת. החלה מיועדת לקידוש, אך הוא היה רעב ולכן רצה לאכול ממנה, ובכל מקרה ניתן היה לקנות חלה אחרת. הנאשם גם התקומם מאוד כשמייחסים לו את זריקת החלה "אנחנו מזרחים, לא זורקים לחם".

הוא הודה שקילל אותה והיא אמרה שתזמין משטרה אבל הכחיש נמרצות כי איים עליה וטען כי לאחר מכן הלך לחדרו. כשהעירה לו על שאכל את החלה לא כעס, אבל כאשר לקחה לו את החלה כעס עליה והלך לחדר לישון והשוטר העיר אותו משינה.

גרסאות המתלוננת בבית המשפט ובמשטרה היו שונות גם לגבי סדר האירועים וגם לגבי אופן התקיפה. השופטת לא קיבלה את טענת התביעה כי השינויים היו בשל חלוף הזמן.

"ראשית, מדובר באירוע חריג בגינו הזמינה משטרה והגישה תלונה. שנית, מדובר באירוע נקודתי וקצר והסתירות בעדויות המתלוננת לא יושבו. מעבר לכך גם הפער בין גרסתה לגרסת הבן לא יושבה, כך שהפערים שנותרו לא מאפשרים לבסס ממצא עובדתי מעבר לכל ספק סביר", כתבה השופטת.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות