עולם

אבהות מעוותת: זרק את תינוקו על שוטרים שרדפו אחריו

מרדף משטרתי, אילוסטרציה מרדף משטרתי, אילוסטרציה

יש לו מעט דרכים לנסות לברוח מהמשטרה, אך עושה רושם שלאחרונה בפלורידה נשבר שיא חדש של חוסר אנושיות. החשוד, ג'ון הנרי ג'יימס השלישי, שבמהלך המרדף הרגלי שהגיע אחרי נהיגה פרועה ברחובות, בניסיון נואש להימלט מהשוטרים, זרק לעברם את בנו בן החודשיים. למזלו של העולל, השוטר עליו נזרק הילד – תפס אותו, ומיד לאחר מכן השתלטו חבריו על ג'יימס.

התקרית ארעה ב-26 במאי, אך לשכת השריף של מחוז אינדיאן ריבר, חיכתה יותר משבוע עד שהוציאה תיעוד של האירוע, שבו מצלום המרדף לאחר ג'יימס ממצלמות של רכבי המשטרה, דרך המרדף הרגלי אחריו ועד הניסיון שלו לזרוק את התינוק כדי לעכב את השוטרים. "השוטר תפס את הילד", נמסר בהודעה של השריף, "הוא לא נפגע".

הכל למעשה החל כשג'יימס, שנהג ברכב מסוג טנדר ניסאן, לא שמר על נתיב הנסיעה שלו והתבקש לעצור בצד על ידי שוטר תנועה. בתגובה הוא החליט לברוח, בניגה פרועה שבמהלכה גם בפגע ברכב משטרתי לא מסומן.

מספר רכבי משטרה הצטרפו למרדף אחרי הניסאן הלבנה הפרועה, והוא נמשך יותר מ-40 דק', עד שהמשטרה החליטה לוותר על המרדף הקרקעי מחשש לסיכון אזרחים בנתיב הנסיעה, והמשיכה לעקוב אחרי הרכב רק באמצעות מסוק מלמעלה.

ברגע שהמסוק זיהה שג'יימס נכנס לתוך מתחם דירות ומחנה את רכבו, הופיעו מיד בלשים והחלו במרדף קרקעי. החשוד ניסה להימלט, אולם כשקלט שהשוטרים סוגרים עליו ניסה לבצע מהלך אחרון ולא הגיוני בעליל – זרק לעברם את התינוק בן החודשיים. זה כמובן לא עזר לו, הוא נעצר ונכלא. לאחר מספר ימים התלונן על אסטמה, טופל בבית החולים, וכעת ימתין לכתב האישום שיוגש נגדו.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות