פלילי

אנס אחד ביום: תומר ליברטי – אנס צעירה שהכיר בפייסבוק

אנס אחד ביום: אלכסנדר לוז'קין אנס אחד ביום

הם טורפים, הם מסוכנים, ואנחנו לא ניתן להם להישכח. האנסים המורשעים הללו, גם אם יושבים כרגע בכלא, מחכים לרגע שבו יוכלו שוב להסתובב חופשיים בלי שאף אחד ידע או יכיר במסוכנות שלהם. המשטרה אולי מפקחת, אבל לפעמים אפילו השכנים הקרובים לא יודעים מי הוא הדייר החדש. בשביל זה אנחנו פה, עם הרשימה השחורה של האנסים. נפרסם כל יום שם אחר ואת הסיפור שמאחורי הרשעתו, ונרכז את כולם במקום אחד כדי שלא ישכחו אף פעם מי הם אותם אנשים שפירקו לרסיסים חיים של כל כך הרבה נשים.

שם: תומר ליברטי, תושב קריית גת בשנות ה-40 לחייו

במה הורשע: אונס צעירה בת 19 שהכיר בפייסבוק

תאריך הרשעה: נובמבר 2019

מה הוא עשה: השניים הכירו במסגרת התכתבות בפייסבוק וקבעו להיפגש בביתו על מנת לצפות בסרט. במהלך הערב ניסה ליברטי לגעת בצעירה ולנשק אותה, אך היא נרתעה ואמרה כי אינה מעוניינת. בשלב מסוים לקח ממנה את הטלפון שלה ואמר לה שהיא לא הולכת לשום מקום. לאחר כמה דקות השיב לה את המכשיר והיא ניסתה ללכת. אז הוא תפס אותה בכוח והשכיב אותה על המיטה בניגוד לרצונה, הפשיט אותה תוך שהוא מרתק אותה למיטה ואנס אותה. במהלך המעשה ניסתה הצעירה ללא הצלחה להדוף אותו, צעקה, קיללה וביקשה ממנו שיחדל ממעשיו, אך ללא הצלחה.

העונש שקיבל: תשע שנות מאסר בפועל, שנה מאסר על תנאי ופיצויים בסך 50 אלף שקלים למתלוננת.

ציטוט שופט/ת:

  • "דחינו את גרסת הנאשם לפיה יחסי המין היו בהסכמה וקבענו כי כפה את עצמו על המתלוננת שלא ברצונה ולמרות התנגדותה".
  • "לאור נתוניו האישיים של הנאשם, הרשעותיו הקודמות, היעדר התובנה שלו לחומרת מעשיו ואי לקיחת כל אחריות עליהם ועל תוצאותיהם… והצורך לפסוק עונש שירתיע הן את הנאשם עצמו מלחזור על מעשים דומים והן את הציבור לבל יעלה בדעתו לפגוע בנשים כפי שעשה זאת הנאשם, אנו דנים את הנאשם למאסר בפועל למשך 9 שנים, מאסר על תנאי למשך 12 חודשים, ופיצוי בסך 50 אלף שישולם לטובת המתלוננת".
שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות