פלילי

אנס אחד ביום: איגור אנטיפקה – אימת חדרי המדרגות בחיפה

אנס אחד ביום: אלכסנדר לוז'קין אנס אחד ביום

הם טורפים, הם מסוכנים, ואנחנו לא ניתן להם להישכח. האנסים המורשעים הללו, גם אם יושבים כרגע בכלא, מחכים לרגע שבו יוכלו שוב להסתובב חופשיים בלי שאף אחד ידע או יכיר במסוכנות שלהם. המשטרה אולי מפקחת, אבל לפעמים אפילו השכנים הקרובים לא יודעים מי הוא הדייר החדש. בשביל זה אנחנו פה, עם הרשימה השחורה של האנסים. נפרסם כל יום שם אחר ואת הסיפור שמאחורי הרשעתו, ונרכז את כולם במקום אחד כדי שלא ישכחו אף פעם מי הם אותם אנשים שפירקו לרסיסים חיים של כל כך הרבה נשים.

שם: איגור אנטיפקה, כונה "אנס המדרגות".

במה הורשע: שלושה סעיפי אונס וחמישה סעיפים של מעשים מגונים ומעשי סדום.

מתי הורשע: 26/06/2005

מה הוא עשה: אנטיפקה ביצע שורה של מעשי אונס, מעשי סדום וניסיונות לאונס בתשע נשים בשנת 2004 בחיפה. הוא זכה לכינוי המפוקפק "אנס המדרגות" לאחר שארב לקורבנותיו כאשר צעדו לבדן במקומות חשוכים.

העונש שקיבל: 31 שנות מאסר

ציטוט שופט/ת:

  • "מעשיו של הנאשם מזעזעים בחומרתם. מדובר בעבריין מין סדרתי שההין לתקוף עוברות אורח תמימות ולבצע בהן את זממו. למרבה הצער הפכו עבירות המין בכלל, ועבירות האינוס בפרט לנפוצות במקומותינו".
  • "שומה על בתי המשפט לתרום תרומתם לביעור נגע ממאיר זה על ידי ענישה מחמירה מאוד. זהו המקרה המובהק שבו יש להעדיף את עקרון ההרתעה על פני התחשבות בילדותו הבעייתית של הנאשם ונסיבות אחרות אישיות שהעלה הסניגור"
  • "עניין לנו כאן עם אדם אלים מאוד אשר נתן דרור ליצריו השפלים תוך פגיעה אנושה בקורבנותיו, שהן היו צעירות בגילן. האירועים הטראומטיים שנתגלו בפנינו בפרשה זו משפיעים וישפיעו על מצבן של כל אחת מהמתלוננות שהעידו בפנינו. את הטראומה שהותיר הנאשם במעשיו השפלים לא ניתן לתקן עוד".
  • "סבורים אנו לכן כי במקרה זה יש להעדיף את האינטרס הציבורי, והעדפה זו מחייבת, כאמור, ענישה מחמירה מאוד ההולמת את סדרת המעשים הקשים אותם ביצע הנאשם".
שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות