עולם

עד 120? מחקר חדש קובע שבני אדם מסוגלים לחיות עד גיל 150

מבוגרים שכן זוכים לחיבוק

רוצים לחיות לנצח? ובכן, בינתיים צריך להסתפק במה שיש, ולפי מחקר חדש עולה שחוקרים בכירים מאמינים כי הם זיהו את הגיל המקסימלי לחיי אדם – 150 שנה. המחקר השתמש באמצעים מתקדמים – כמות עצומה של מידע רפואי ממתנדבים בארה"ב ובבריטניה נאגרה באמצעות אפליקציה באייפון, ובהסתמך על הנתונים, המדענים פרסמו את מחקרם לגבי הגיל המקסימלי אליו בני אדם יכולים לשאוף להגיע במגזין נייצ'ר קומיוניקיישנס (nature communications).

המדענים ניתחו באמצעות בינה מלאכותית מידע שנוגע לבריאות האנשים ולכושר שלהם, וחוקרים קבעו שאורח החיים האנושי מבוסס בעיקרו על 2 מידעים: 1. גיל ביולוגי – קשור למתח, לייפסטייל ומחלות כרוניות , 2. מידות – כמה מהר אדם חוזר למצב נורמלי אחרי שהגיב למצבי לחץ. בהתאם לממצאים ולמגמות רלוונטיות, החוקרים הסיקו שבסביבות גיל 120 עד 150 שנה, הגוף האנושי מציג "איבוד מוחלט" של עמידותו, וכתוצאה מכך אין אפשרות להתאושש.

פרסום ממצאי המחקר פורץ הדרך מתרחש על רקע מגמה הולכת וגוברת של "ביו-האקינג" (שינויים תזונתיים בפרט ובאורח החיים בכלל במטרה לשפר את הבריאות והרווחה) וכן בשיטות נוספות  – כמו למשל טיפול בתאי גזע וטכנולוגיות חדישות נוספות – שמיועדות להאריך את תוחלת החיים.

השיא העולמי המתועד כיום מוחזק על ידי האישה ז'ון קאלמנט שמתה בגיל 122 בשנת 1997. כידוע בשנים האחרונות בעידן הניו אייג' ישנם מדענים שעסוקים ברעיונות שמטרתם לאפשר חיי נצח, עניין שהמחקר הנוכחי פוסל את היתכנותו.

פרופ' אנדריי גודקוב, מומחה לחקר הסרטן ושותף במחקר הנוכחי, אמר כי "הממצאים מהווים פריצת דרך תפיסתית, מפני שהמחקר מזהה ומבודד את התפקידים של גורמים בסיסיים המשפיעים על תוחלת החיים. המחקר מסביר מדוע אפילו טיפולי מנע (אנטי-אייג'ינג) וניסיונות להארכת חיים הכי יעילים שישנם מסוגלים רק לשפר מעט את הממוצע אבל לא לשנות את תוחלת החיים המקסימלית. מצב זה עשוי להשתנות רק במידה ויפותחו טיפולי אנטי אייג'ינג משודרגים ומפותחים הרבה יותר מאלה שקיימים כיום".

אחד ממחברי המחקר טימותי פירקוב, הוסיף: "ככל שאנחנו מתבגרים נדרש זמן רב יותר כדי להתאושש אחרי הפרעות, ואנחנו מבלים בממוצע פחות מדי זמן במצב פסיכולוגי אידיאלי".

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות