כללי

בכיר במזכירות המדינה האמריקאית: "אין ביטחון שהסיוע לעזה לא יממן התחמשות מחודשת של חמאס"

כספי הסיוע שיועברו לעזה ישמשו שוב להתחמשות החמאס?

בכיר במזכירות המדינה של מימשל ביידן הודה שסיוע כספי שמוענק מידי ארה"ב לעזה עלול להיות מופנה לעבר התחמשות של החמאס ובניה מחדש של ארסנל הרקטות שלו. חמאס מוגדר כארגון טרור בידי ארה"ב, האיחוד האירופי, יפן, קנדה ומדינות וגופים בינלאומיים נוספים ועדיין הוא הגוף ששולט ברצועת עזה ולפיכך אחראי לחלוקת כספי הסיוע.

עם כל הרצון הטוב לדבר על 'סיוע הומניטרי' ו'מתווכים בינלאומיים' שיעקבו אחר כספי הסיוע שיוזרמו לשיקום רצועת עזה אחרי מבצע 'שומר חומות', דובר במשרד מזכיר המדינה האמריקאי נשאל: "כיצד ארה"ב מסוגלת להבטיח שהסיוע לעזה לא יופנה לעבר שיקום ארסנל הלחימה של חמאס?" ותשובתו היתה: "אי אפשר להבטיח זאת". הדובר עסק בתדרוך כתבים ערב יציאתו של מזכיר המדינה אנתוני בלינקן לשליחות במזרח התיכון. הבוקר (יום ג') בלינקן נחת בירושלים ויבקר גם ברמאללה, בקהיר ובעמאן בהמשך השבוע.

אותו בכיר במזכירות המדינה הודה למצרים שיזמה את הפסקת האש והוסיף: "נעבוד בשיתוף פעולה עם האו"ם והרשות הפלסטינית כדי לנסות להעביר לשם עזרה בצורה המיטבית כך שהיא תגיע לאנשים בעזה. כמו כן אני משוכנע שממשלת מצרים תמלא תפקיד בעניין הזה. כמו שראינו בחיים, כמו שכולנו יודעים בחיים, אין ערבויות ואין ביטחונות בדבר, אבל נעשה ככל שביכולתנו כדי להבטיח שהעזרה תגיע לאנשים שזקוקים לה יותר מכל".

ההודאה הכנה הזו של בכיר במזכירות המדינה עשויה להרגיש מאוד את בנות בריתיה של ארה"ב במזרח התיכון וקודם כל את ישראל, בת הברית הקרובה ביותר של ארה"ב. כמו כן, היא עשויה להצית מחדש את הריבים בתוך המפלגה הדמוקרטית שחצויה בין תמיכה חמה בישראל לבין תמיכה בפלסטינים ובמתנגדי ישראל.

חמאס, ארגון הטרור הנתעב שממומן בידי איראן ומסרב בעקביות לקיים בחירות מאז 2006

 

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות