כללי

למילה יש אקדח: כמה קל להשיג כל סוג של נשק היום

נשק לא חוקי שיחה לרכישת נשק לא חוקי

כולנו ראינו את עימות ה"שתי מים" בין דנה וייס לרוני דניאל בשבוע שעבר. מה שכמעט ונשכח הוא שהכול התחיל בכלל מאמירה של הפרשן הפוליטי של N-12 יאיר שרקי, שהתייחס בהבנה מוחלטת לחוסר התלות של האזרחים במשטרה וכתוצאה מכך להתארגנות של אותם האזרחים על נשקים לא חוקיים.

מאז החל מבצע שומר החומות וישראל נכנסה לסוג של מלחמת אזרחים, תופעת הנשקים הלא חוקיים החריפה. כי אחרי שאתה צופה בעיניים או בטלוויזיה בפרעות ולינצ'ים ואוזלת ידה של המשטרה, גם אזרח שומר חוק, שבסך הכל רוצה להגן על משפחתו, מתחיל לחשוב על דרך הגנה אפקטיבית.

למען האמת, כשהתחלתי את החיפוש שלי ברשתות אחר נשק לא חוקי לא האמנתי עד כמה פשוט זה יהיה. "נשק למכירה", זה כל מה שהייתי צריכה להקליד בטלגרם כדי לקבל קבוצות זמינות שמציעות: "אקדחים למכירה גם ללא רישיון!".

בעוד שביד 2 הצלחתי להמם את הבחור ממנו ביקשתי למכור לי נשק ללא רישיון, החבר מקבוצת הטלגרם "ערוץ הזמנות ראשי" היה יותר מוכן ממני. אחרי שהביע צער על מצבי הפיקטיבי הדפוק כתושבת יפו מפוחדת, הוא ניסה למכור לי רישיון לנשק ב-2,000 שקלים. כשהבין שלא באתי להתעסק בניירת, עברנו מיד לשיחת מחירון וייעוץ לגבי כלי הנשק שמתאים לי ולצרכיי. כמובן, בידיעה מוחלטת שאני בחורה צעירה בלי שום ניסיון בשימוש בנשק.

שיחה עם סוחר נשק
שיחה עם סוחר נשק בטלגרם | צילום מסך: מילה סביטלמן

והנה אני, שלא הצליחה לקלוע אפילו פעם אחת במטווח, שכמעט לחצה על אוטומט וחיסלה את כל משקיות החינוך של יולי 10', מקבלת את הצעתו ועומדת לקנות 'יריחו 941 ב-1,500 ש"ח בלבד (אגב, ביד 2 דגם זהה עולה 1800 ₪, בצורה חוקית).

לאחר שסיכמנו על סוג הנשק הסתבר שהדברים מורכבים יותר. כדי לקבל את הסחורה אני חייבת לשלוח קוד כרטיס אשראי ורק אז ישלח אלי אדם שנושא את האקדח המיוחל. על מזומן אין מה לדבר. בכל זאת, חייבים לשמור על ביטחון שדה. "עובד בצורה דיסקרטית, בשבילך ובשבילי", הוא הבהיר, "סדרי קוד מחבר שבלאומי דיסקונט או פועלים וישלח לך שליח".

כשהמשכתי להתמהמה הוא ניסה לפתות אותי בדברים נוספים. "אל תדאגי רק תרוויחי אצלי", כתב, "תשמעי המלצות עלי. אם ילך בינינו אכיר לך אנשים ביפו שיגנו עלייך אם תצטרכי".

בסרטוני ההמלצה שהוא שלח כולן הופיעו רק אנשים בעילום שם, עם סמיילי גדול שכיסה את פניהם, והטקסט קבוע: "עשיתי רישיון, אתם צריכים לעשות גם". ניחוש פרוע שלי? רובם כנראה לא הוציאו רישיון לנשק אלא פשוט קנו אחד כזה, אחרת למה שלא יחשפו את פניהם?

אלא שבימים לחוצים כאלה, אנשים שמים את ביטחונם לפני הכל וחושבים כיצד יוכלו להגן על קרוביהם, גם אם בכך הם עוברים על החוק. את הנשק, כמו שראיתם, ממש לא בעיה להשיג. הוא מתבצע בצורה מוצפנת (במקרה שלי – דרך קבוצה סודית בטלגרם), ולכן קשה מאוד לגלות את היקפי המכירות.

אומנם למשטרה זו נראית התארגנות שולית שתחלוף מן העולם ברגע שתחושת הביטחון תחזור לרחובות, אבל איך אומרים? אקדח שמופיע במערכה הראשונה יורה בשלישית – כי אם בנוסף לכמויות האדירות של הנשק שכבר קיים במגזר הערבי תהיה כמות דומה גם במגזר היהודי, אז באמת אכלנו אותה.

 

 

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות