כללי

בעקבות הגירושים – תדמיתו של בייל גייטס מתחילה להיסדק

ביל ומלינדה גייטס אין כמו גירושים כדי לחשוף סיפורים עסיסיים. ביל גייטס ומלינדה פרנץ' גייטס.

 

תנועת 'מי-טו' MeToo העולמית כבר הצליחה להפיל הרבה גברים ויתכן מאוד שהבא בתור הוא ביל גייטס. זמן  קצר לאחר הפרסומים על כוונתו של גייטס להתגרש מאשתו ושותפתו מלינדה פרנץ' גייטס לאחר 27 שנות נישואין, החלו לצוץ דיווחים על התנהגות בלתי הולמת של ביל גייטס כלפי נשים, וכעת הפרסונה הציבורית שלו נמצאת במוקד וזוכה לביקורות.

אנשים שהיו מודעים מקרוב להתנהגותו של ביל גייטס במייקרוסופט סיפרו ל'ניו יורק טיימס' שהוא חיזר אחרי נשים שעבדו תחתיו גם במייקרוסופט וגם בקרן ביל ומלינדה גייטס, ושהוא יצר סביבת עבודה לא נעימה. עוד לפני כן פורסמה שלשום ב'וול סטריט ג'ורנאל' כתבה שצוטטה בשאר כלי התקשורת ולפיה גייטס עזב את הנהלת מייקרוסופט בשנה שעברה בזמן שנוהלה בתוך החברה חקירה פנימית לגבי קשר רומנטי שביל ניהל עם עובדת בחברה. עלתה התהיה עם בעצם גייטס נדחק החוצה ממייקרוסופט בשל התנהגות בלתי הולמת. דובר מייקרוסופט מסר בהודעה מ-2019 שלחברה נודע לגבי חשד שגייטס 'חיפש ליזום מערכת יחסים אינטמית עם עובדת החברה בשנת 2000".

דוברו של גייטס אישר את קיום הרומן לפני 20 שנה שנגמר לטענתו בידידות. "אין שום קשר בין ההחלטה של ביל לעזוב את הנהלת מייקרוסופט לבין העניין הזה", מיהר לחרוץ דוברו של מייסד מייקרוסופט.  בהודעה הפרישה שלו מהנהלת מייקרוסופט ב-2020 טען ביל גייטס כי הוא פורש על מנת להקדיש יותר זמן למטרות הפילנתרופיות שלו.

בכל מקרה, הפרסומים השליליים על גייטס מתחילים להגיע בצרורות, בצל סכסוך הגירושים המסתמן עם מלינדה בעלות של עשרות מיליארדי דולר. בעיתונים שונים דווח כי מלינדה חשה לא בנוח לגבי הקשרים של בעלה עם עבריין המין ג'פרי אפשטיין שהחל ב-2011 שלוש שנים אחרי שאפשטיין הודה באשמת שידול של קטינה לזנות. לטענת דוברו של גייטס לא היו לו קשרים חברתיים או עסקיים עם אפשטיין וכי לגייטס מעולם לא היו חיי חברה משותפים עם אפשטיין וכי הוא לא נכח במסיבות שלו. ההכחשות יפות אבל דווח בכמה כלי תקשורת ובהם ניו יורק טיימס על מספר פגישות של גייטס עם אפשטיין לפני מותו של העבריין ב-2019, וב'ניו יורק פוסט' אף חשפו כי אפשטיין דחק בגייטס להתגרש כבר אז.

השאלה היא האם הדיווחים האלה יפגעו במעמדו ובתדמיתו של ביל גייטס שהונו מוערך ב-130 מיליארד דולר לפי 'פורבס' ובכל זאת הצליח לזכות לאהדה בעידן של זעקות על אי שוויון כלכלי-חברתי. בעשור האחרון ביל גייטס נהנה מתדמית ציבורית נקיה שטופחה ביחצ"נות מבריקה. במיינסטרים הוא נחשב לפילנתרופ גלובלי גדול ובעל חזון ויש לו קהל איכותי של גרופיז שעוקבים אחריו בשקיקה. גייטס צבר כח וסמכותיות בעבר בזכות החזון שלו בעולם המחשוב ובזכות המאבק נגד מלריה לו סייע והתמיכה שהשקיע במחקר מדעי בעולם. ב-2005 מגזין טיימס בחר בבני הזוג גייטס יחד עם בונו, סולן יו 2, לאנשי השנה בשל פעילותם הפילנתרופית וכינה אותם "השומרונים הטובים".

בתחילת מגפת הקורונה הראו בתקשורת הרצאה שבה גייטס טען כי הסכנה הגדולה לעולם היא נגיף דמוי קורונה שיגיע, ומאז הוא נחשב למומחה לקורונה בעיני רבים במיינסטרים. גייטס שהפך לכוכב תקשורת כשנתן פרשנויות ותחזיות לגבי התפתחות המגפה והביע דעתו לגבי הצעדים שבהם יש לנקוט אף שאינו רופא או וירולוג.

מצד שני חלקים רבים וגוברים בציבור האמריקאי ב-20 השנים האחרונות הולכים ומאבדים אמון במוסדות המסורתיים. בזמן שבמיינסטרים זכה ביל גייטס למעמד של מלאך ונביא הנושא דברי אלוהים, בקרב קבוצות שונות ובהן מכחישי קורונה, ביל גייטס עומד במרכזה של הקונספירציה הגלובליסטית הגדולה. הם אוהבים להזכיר שהוא תרם כסף רב לארגון הבריאות העולמי שפישל בזמן התפרצות המגפה, שיש בבעלותו שטחים עצומים ברחבי ארה"ב ובנוסף חושדים שהוא מקדם חיסונים ודרכונים ירוקים בעולם כדי להרוויח מטכנולוגיית סריקת הברקודים של המחוסנים. וזה רק על קצה המזלג. בהפגנה לפני שנה בטקסס נגד הסגרים וההגבלות קראו רבים בקהל "לעצור את ביל גייטס" ואף התפרסמה עצומה שקראה לעצור אותו.

 

 

 

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות