מדיני

ערבים פוטרו בגלל שביתת המחאה ללא שימוע, ח"כ שמחה רוטמן חוגג את זה

ח"כ שמחה רוטמן ח"כ שמחה רוטמן. שכח שהוא גם עו"ד?

ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל הכריזה אתמול (ג') על שביתה כללית במגזר הערבי. לפיה ההודעה לתקשורת, "השביתה באה במחאה על המלחמה ועל המתקפה על הפלסטינים בירושלים, על שיח' ג'ראח ומסגד אל-אקצה. נגד המתקפה על הציבור הערבי בכלל ובערים מעורבות בפרט".

בוועדה ידעו לספר כי השביתה הוכתרה כהישג וכי "ביישובים הערבים ובערים המעורבות נרשמה הצלחה גדולה לשביתה הכללית עליה הכריזה ועדת המעקב העליונה לציבור הערבי. רמת ההיענות לשביתה היתה חסרת תקדים: שכירים, עצמאיים, עסקים, מוסדות ובתי מלאכה נענו לקריאת השביתה. זאת חרף לחצים ואיומים על עובדים ערבים בסקטור הפרטי והציבורי כאחד".

אלא שלא הכל מוצלח. בשעות האחרונות עולה ברשתות החברתיות עדויות לפיהן ערבים שלא התייצבו היום בשעה הרגילה לעבודה פוטרו ממקום עבודתם בשל השביתה. דוגמא לכך ניתן למצוא בציות של העיתונאי יאסר ואקד שטוען מהנדסת מכפר קרע פוטרה מעבודתה בגלל שהחליטה לשבות, ואקד אף פרסם כי בחברת "עוף ירושלים" איימו על עובדים כי אם לא יגיעו היום לעבודה – הם יפוטרו.

בוועדת המעקב ערים לדברים האלה והוציאו בתגובה הודעה לפיה "הוועדה מזהירה מפני הפגיעה בזכויותיהם של האזרחים הערבים לרבות פיטורים של עובדים ואיומים מתמשכים על עובדים שהצטרפו לשביתה. השובתים מממשים זכות אזרחית להביע את דעתם ולבטא את מחאתם. זו זכות אזרחית לגיטימית שאין לפגוע בה."

צריך להזכיר שמעסיק לא יכול לפטר את עובדיו ללא שהוא ערך להם שימוע. העובדה הזאת כנראה פסחה על ח"כ ועו"ד שמחה רוטמן (הציונות הדתית), שהגיב בלעג על דבריו של ואקד וכתב: "כל הכבוד! רק חבל שלא מספרים איזה מקום עבודה זה, כדי שצרכנים ידעו להעדיף את הצדיקים האלה."

 

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות