משפטי

משפחת נתניהו הגיש תביעת דיבה נגד אולמרט ומתלוננת על "שיח אלים"

ביבי ושרה נתניהו עם ליאונרדו די קאפריו ביבי ושרה נתניהו

לבית משפט השלום בתל אביב, הוגשה תביעת דיבה נגד ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט על ידי בני משפחת נתניהו לאחר שאולמרט כינה אותם חולי נפש בשתי ראיונות בטלוויזיה – בדמוקרט טי וי ובתוכנית 'אופירה וברקוביץ'.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, אשתו שרה ובנו יאיר, העמידו את סכום התביעה על סך 837 אלף שקלים וציינו כי עשו זאת בין השאר מאחר "שהשיח הציבורי הפך אלים ופרוע ונחצו גבולות המותר והאסור מזה זמן רב".

על פי התביעה, אהוד אולמרט, עוסק באופן אובססיבי וסדרתי ממש על פי התביעה, בהכפשות זדוניות ומרושעות כנגד משפחת נתניהו. שני הפרסומים שבגינם הוגשה התביעה, מהווים לטענת בני משפחת נתניהו הסלמה במסגרת ניסיונותיו להגיע לתודעת הציבור ולקבל במה.

בפעם הראשונה, אולמרט, התראיין לגדי סוקניק בערוץ "דמוקרט טי. וי." ואמר: "מה שלא בר שיקום זה מחלת הנפש של ראש הממשלה ושל אשתו ושל בנו. זה לא בר שיקום והדרך היחידה לשקם את המדינה זה להכניס אותם….(נקטע) ב…אגב, בתנאים רגילים כל רופא פסיכיאטר שיש לו מצפון ואני מוכן להפגיש אותך עם לא מעט מדינאים שהיו אומרים שצריכים להוציא צו אשפוז גם לו לה וגם לבן וכולי…הם כולם אנשים חולים".

בראיון נוסף, הפעם במסגרת התוכנית "אופירה וברקוביץ", נשאל אולמרט האם הוא איש נקמן ונראה שהוא נוקם בתובעים, ואז הוא השיב: "אני לא נוקם ואני לא נוטר ואני גם לא שונא".

בהמשך, במענה לשאלה "אז למה לקרוא להם חולי נפשי בכל זאת היית ראש ממשלה והוא ראש הממשלה איפה קצת הכבוד הזה של לתת לראש הממשלה", השיב הנתבע: "אבד הכבוד…מה שקורה כאן אנו חיים באווירה של טירוף ומי שהנהיג את הטירוף את ניבול הפה את ההשמצות את הסכסכנות את הפלגנות את הנקמנות בצורה שלא הייתה כמוה בתולדות מדינת ישראל".

אייל ברקוביץ' הגיב: "אתה צודק אבל לא ירדת רחוק מדי אהוד? להגיד חולי נפש זה לא לרדת נמוך מדי. לא אני רציני!", אלא שאולמרט לא עצר. "זאת סליחה זו משפחה אחת… שאומרים שהוא שקרן שהוא נוכל שהוא רמאי שאי אפשר להאמין לאף מילה שלו שהוא מטורף".

אלא שמעבר לטענות האולי נכונות של משפחת נתניהו, מה שהכי מבדר הוא שבתביעה ציינו בני משפחת נתניהו, כי הם "לא יכולים להבליג יותר והשיח הציבורי הפך אלים ופרוע. נחצו גבולות המותר והאסור מזה זמן רב". כן, שמעתם נכון – למשפחת נתניהו נמאס מהשיח האלים. עצה שלנו: תתחילו אצלכם בבית

גם אולמרט עצמו זוכה לעקיצה בכתב התביעה. מדובר בז׳אנר חדש של הכפשות שהנתבע סיגל כנראה לעצמו במעונו הכפוי, שאינו מקובל בשיח הציבורי, אשר התובעים אינם מוכנים להמשיך ולהבליג עליהן, בפרט נוכח סירובו של הנתבע להתנצל ולחזור בו מהן".

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות