מדיני

עריק ראשון או שהכל מתואם – מה קורה במפלגת ימינה?

עמיחי שיקלי ח"כ עמיחי שיקלי. מתנדנד

עריק ראשון מגוש השינוי אל עבר מחנה הימין חרדים? ח"כ עמיחי שיקלי שיגר הבוקר (רביעי) מכתב אל יו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט, שבו הוא מודיע כי הוא מתנגד להקמת ממשלת אחדות בראשות בנט ויאיר לפיד (יש עתיד).

שיקלי נימק את סירובו בכך שהליכה לממשלת אחדות מהווה הפרת בחירות מצידה של ימינה: "אני מתקשה להשלים עם הפרה סיטונאית של התחייבויות מפורשות שלנו לבוחרינו התחייבנו להקים ממשלת ימין טובה ורחבה שתוציא אותנו מהבוץ ושלא נשב בממשל עם מרצ שראשייה מצדדים בתביעת 'קציני ולוחמי צהל" בבית הדין הבינ"ל בהאג." כתב שיקלי.

בהמשך הוא הוסיף: "התחייבנו שלא נכתיר את יאיר לפיד לראשות הממשלה לא בצורה רגילה ולא ברוטציה ולא בשום דרך. יש לא אמון בטוהר כוונותיך אני יודע שאהבת ישראל היא הכוח המרכזי המניע אותך ולכן בשמם של רבים מאד מבוחרינו אני מבקש ממשך לשקול שנית את המהלך" חתם שיקלי את מכתבו.

מכתבו של שיקלי מעט מוזר זאת לאחר שרק לפני יומיים, הוא בעצמו טרח להגיב בציוץ בטוויטר לכתבת הפוליטית של גלובס שירית אביטן כהן שבו הוא כתב: "דמיון פורה יש במסדרונות הכנסת, אני עם נפתלי ומאחוריו במאמצים להקמת ממשלה – ממשלת ימין תחילה !!!!! ואם זה לא מסתייע אז ממשלת אחדות. סומך על נפתלי ומהלכיו מלא-מלא. בקיצור – אנחנו אגרוף אחד. נקסט".

https://twitter.com/AmichaiChikli/status/1389225602167812096?s=20

מטעם מפלגת ימינה נמסר: "מכבדים את עמדת ח"כ עמיחי שיקלי, שהייתה ידועה לנו. ימינה מחוייבת לעשות הכל כדי להקים ממשלה יציבה ומתפקדת כדי למנוע הידרדרות לכאוס של בחירות חמישיות, וכך תעשה".

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות