משפטי

והגבר תקוע באמצע: כשבת הזוג הנוכחית תובעת את האקסית על דיבה

השתקה תביעת דיבה

סיפורי גירושין מובילים לכל מיני מקומות מוזרים, אך בשנים האחרונות, עם הפיכתן של הרשתות החברתיות לכלי מדיה לכל דבר, והפיכתן של  תביעות הדיבה לכלי שכולם עושים בו שימוש, אנו מוצאים לא פעם סיפורים מתחילים בבית הדין לענייני משפחה, ובלי שום קשר למה שקורה ברבנות, הם מגיעים גם אל בית המשפט האזרחי או הפלילי לעוד סיבוב של אהבהשנאה.

זהו פחות או יותר עניינה של תביעה שהוגשה לבית משפט השלום בבת ים על ידי אישה נגד האקסית של בן זוגה, לאחר שזו החלה להכפיש אותה ברשתות החברתיות באמצעות קללות, פגיעה בפרטיות והוצאת דיבתה. סכום התביעה: 200 אלף שקל כפיצוי.

על פי התביעה, התובעת, יפית לוי, החלה לפני כשנה לצאת עם הגרוש של הנתבעת ועם תחילתו של הקשר הזוגי החלה לטענתה לספוג עלבונות מצד הנתבעת. לטענת לוי, היא ניסתה לגלות קור רוח בתקווה שהמעשים יחדלו אולם הנתבעת המשיכה ביתר שאת עד כדי השמצות בלתי פוסקות.

התובעת נאלצה להוציא צו הגנה נגד הנתבעת, אולם גם אמצעי זה לא הניא את הנתבעת ממעשיה. כתוצאה מההתקפות הבלתי פוסקות נגרם לה לטענתה נזק תדמיתי לאין שיעור והיא נאלצת לחיות באורח תדיר עם השמצות עליה שמתנוססות ברשתות החברתיות ובמרחב המקוון תוך ששמה המפורש מופיע בהם ותוך שהנתבעת מייחסת לה ייחוסים ותגיות שכל תכליתן ביוש ולשון הרע.

בן הזוג של התובעת העלה טענות אלו בפני בית המשפט לענייני משפחה שדן בגירושין, והשופט אף מצא לנכון להזהיר את הנתבעת שתחדל מהכפשות ברשתות החברתיות.

"הנתבעת שמה לה למטרה להציג את התובעת באורח תדיר כמי שלקחה לה את בעלה, "כלבה שיוצאת עם גברים נשואים", וכיוצא באילו השמצות. בנוסף, הנתבעת יצרה מנגנון נוסף להכפשת התובעת באמצעות פנייה לחברותיה של הנתבעת ולבני משפחתה כשהיא מגייסת אותן למסע הכפשות ולביוש כלפי התובעת. למעלה מן הצורך, יובהר שוב כי הנתבעת ובן זוג התובעת אינם מנהלים קשר זוגי מזה חמש שנים, ואין בדברי הנתבעת שמץ של אמת, ואף אם כן היה, כל תכלית פרסומם של תכנים אלו לא נועדו אלא להזיק לתובעת", נכתב בתביעה.

על פי התביעה בחודש אוגוסט האחרון, פרסמה התובעת בדף הפייסבוק שלה סרטון תמיכה באשת ראש הממשלה. מספר העוקבים של התובעת בדף הפייסבוק שלה עמד אותה שעה על כ-30,000 עוקבים אשר חלק ניכר מעוקבים אלו שיתפו את הפוסט של התובעת והגיבו עליו. הנתבעת – בחרה להגיב בפייסבוק ובדף האינסטגרם של ראש הממשלה "תת רמה אימא שהולכת עם גבר נשוי".

עוד מציינת התובעת כי היא קיבלה הצעת עבודה מחברה העוסקת בתחום התקשורת והנתבעת ששמעה על כך פנתה אל מנהלי החברה בדרישה מאיימת לפיה אם תינתן לתובעת במה מטעמם, תדאג הנתבעת להכפיש את החברה. "אם היא (התובעת) תעלה לשידור מחר ,אני אדאג להעלות פוסט על התוכנית שלכם שהיא פשוט מארחת אישה כמו התובעת שהולכת עם גברים נשואים".

במקרה נוסף המתואר בתביעה, המשיכה הנתבעת חן להשתלח בתובעת לוי, גם לאחר שנשלח אליה מכתב התראה. "איכס בגלל בחורות כמוך העולם נראה ככה אשפה", כתב חן בקבוצת "לביאות התנועה לאימהות חד הוריות", בהתייחס ללוי.

כעת דורשת התובעת פיצוי בסך 200 אלף שקלים: "נוכח הפרסומים מצד הנתבעת החלה התובעת לקבל תגובות משפילות מגורמים נוספים, אשר ניתן לראותם בנספחים המצורפים. הנתבעת חווה משבר נפשי אשר מחבל ברווחתה הרגשית ובסדר יומה", נכתב בתביעה.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות