מדיה

תשתדר או לא תשדר: ב'עובדה' מתלבטים לגבי התחקיר על משי זהב

יהודה משי זהב יהודה משי זהב

בשעות אלה נאבקים על חייו של יהודה משי זהב בבית החולים שערי צדק בירושלים, לאחר שניסה להתאבד הבוקר בביתו שבגבעת זאב. פרופ' עופר מרין, שטיפל במשי זהב עם הגיעו לבית החולים מסר כי: "הוא הגיע אלינו לחדר הטראומה אחרי החייאה ארוכה ובמצב קיצון. הדופק חזר ומצבו עדיין אנוש, בוודאי נשקפת לו סכנת חיים. ייקח לנו מספר שעות עד שנוכל לקבל את מידת הנזק שנגרם".

הערב אמורה להיות משודרת כתבת תחקיר אודותיו ב'עובדה' בקשת 12 ובערוץ מתלבטים בשעות אלה האם לשדר את התחקיר כמתוכנן.  משי זהב היה אמור לקבל את פרס חתן ישראל, אלא שאז נחשף ב'הארץ' תחקיר מקיף על כך שככל הנראה משי זהב ביצע עבירות מין. משי זהב וויתר על קבלת הפרס וגם עזב באופן זמני את תפקידו כנשיא זק"א.

בשעה 9:00 בבוקר היתה צריכה אילנה דיין לקדם את התחקיר, שעתיד היה להיות משודר הערב מיד לאחר חדשות 1, בתוכנית שלה ברדיו ירושלים, אך כעת מתלבטים בקשת 12 האם יהיה זה נכון לשדרו לנוכח מצבו של משי זהב.

רבים תוהים האם ישנו קשר בין ניסיון ההתאבדות לבין שידור התחקיר הערב. ענבר טויזר, כתבת N12 צייצה כי ייתכן ואכן ישנו קשר בין שידור התחקיר לבין ניסיון ההתאבדות: "שכן של יהודה משי זהב פגש אותו אתמול בצהריים: "הוא היה נראה הרוס ומכונס בעצמו. הוא אמר שהולכים לגמור אותו. הפרומו לתחקיר הציף בו רגשות והוא המעיט לצאת מהבית בשבוע האחרון".

ג'וש בריינר, כתב 'הארץ', יצא נגד הביקורת כי משי זהב ניסה להתאבד בגלל כתבת התחקיר וצייץ "מפתיע לראות עיתונאים שמאשימים את התקשורת בניסיון ההתאבדות הטרגי של יהודה משי זהב. תחקיר הארץ על האיש היה מגובה ומוצלב וכלי תקשורת שלא היה מפרסם דבר כזה היה חוטא לתפקידו אין לי ספק שגם התחקיר של עובדה עשו עבודה דומה. מקווה שכאב להם על עשרות קורבנות כמו שכואב להם הבוקר".

 

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות