משפטי

כשאלוביץ' אמר: "הגדול חייב לך הרבה" – היום השישי לעדות אילן ישועה

אילן ישועה

"אילן, תמנע זאת בכל מחיר. זה תפס כיוונים הזויים. מחר הוא (נתניהו) אמור לחתום על האישור להנפקה", כך כתב שאול אלוביץ' לשעבר בעל השליטה באתר וואלה ובחברת בזק לאילן ישועה, מנכ"ל וואלה לשעבר. זאת לאחר פרסום תמונתו של יאיר נתניהו מתנשק עם בת זוגו לשעבר.

זהו אחד מכמה ציטוטים בולטים מעדותו של אילן, שהיום בבית המשפט המחוזי בירושלים עלה ליום השישי למתן עדותו במסגרת שלב ההוכחות בתיק 4000 בו מואשמים ראש הממשלה בנימין נתניהו ובני הזוג שאול ואיריס אלוביץ'.

התובעת עו"ד יהודית תירוש הציגה בדיון התכתבויות בין ישועה לשאול אלוביץ' שמטרתם לשפוך אור על טיב היחסים וההשפעה שהיתה לבני הזוג נתניהו על אתר וואלה בתקופה שלפני בחירות 2013.  מההתכתבויות עולה כי אלוביץ' דרש מישועה למנוע העלאת פרסומים שליליים על ראש הממשלה נתניהו וכן על בני משפחתו.

זאב רובינשטיין, מקורבם של בני הזוג נתניהו, העביר לכאורה בקשות לסיקור לא אוהד של מפלגת הבית היהודי ונפתלי בנט. התובעת הציגה הודעה שכתב אלוביץ' לישועה: "הודעה מ'החבר', הוא יושב ומסתכל על וואלה. חשוב לו ולה בהיסטריה". בנוסף התובעת הציגה הודעה מרובינשטיין לאלוביץ' שבה נכתב כי "החומר שהעברתי לך אחר הצהריים חשוב ביותר, בעיקר מה שמצאו שאשתו של בנט עבדה כשפית במסעדה לא כשרה (העברתי את התמונה שלה ושם תיאור המסעדה והתפריט של השרצים) והיא אישה דתיה". ישועה העביר את הקבצים על גילת בנט לאנשי המערכת, וכתב: "חומר שנשלח אליי בעילום שם על בנט. אם יש פה משהו עיתונאי אז תנצלו, אבל בדקו טוב כי זה בטוח מגמתי… אם אין בזה עניין ציבורי אז זרקו לפח".

ישועה בעדותו הסביר ש"אלה היו הימים הראשונים של התחלת הלחצים, של התחלת התפעול… אני מקבל מסמכי וורד, תקופת בחירות, תתקוף  מישהו, ואנחנו מבצעים את העבודה. מקבלים הוראות מדויקות ואם אנחנו לא מבצעים אנחנו מקבלים דרישה לתיקון".

לאחר פרסום בדיקת מבקר המדינה לעניין הוצאות בית הנשיא כתב ישועה לאלוביץ': "תראה את הראשית של וואלה, הגדול חייב לך הרבה", כשהכוונה ב'גדול' היא לראש הממשלה נתניהו.

בהמשך הדיון עבר לעסוק בעניינו של איש העסקים האוסטרלי ג'יימס פאקר (עד בתיק 1000), שלפי העדות של ישועה נתניהו רצה שירכוש את וואלה מידי אלוביץ' כשראש הממשלה מנסה במקביל לשכנע את אלוביץ' להסכים למכור. ישועה: "ג'יימס לא רצה לקנות את האתר, לכן הוא היה צריך לעבור 'מסאז' בירושלים', זו מטאפורה ללחץ שראש הממשלה הפעיל עליו". ישועה כתבה לאלוביץ' שהוא "מרגיש כמו בסרט" ונענה "לצערי זאת המציאות".

הנאשמים מאוד לא אהבו גם את יום העדויות הזה של ישועה. עו"ד ז'ק חן, פרקליטו של אלוביץ', טען: "חצי שעה אנחנו שומעים דברים שמעולם לא שמענו עליהם, ובמזכר שהועבר אלינו זה שלוש שורות. וכל זה נעשה שבועיים לפני המשפט. גם בית המשפט ראה בכך בעיה. זו דוגמה פנטסטית להליך פשוט ופסול מעיקרו".

ישועה העיד שקיבל בונוס בגובה 15 מיליון ₪ על מכירת אתר יד 2. "זו היתה עסקה פנומנלית שהניבה רווח של 700 אלף שקל", אמר ישועה. ב-14 במאי 2014 נתניהו חתם על היתר להעברת השליטה ב'יד 2', לוח ואתר מכירות שהפעילה 'וואלה', ובכך התאפשר להשלים את מכירתה מקבוצת בזק לתאגיד תקשורת גרמניה בתמורה ל-800 מיליון ₪.

 

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות