משפטי

"ככה מגרשים כלבים" ומזמינים עוד תביעה מעו"ד ג'ורנו

שוטרי היס"מ בפעולה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה שוטרי היס"מ בפעולה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה

התופעה של תביעות דיבה מצד שוטרים נגד אזרחים שמעליבים אותם ברשתות החברתיות ממשיכה לעבוד, בחסות התבוע הסדרתי עו"ד יוני ג'ורנו.

הפעם מדובר בשוטר איהב בעיני מעוספיה, שוטר סיור בתחנת חיפה, אשר תובע ב-80 אלף שקלים, באמצעות עו"ד ג'ורנו, אדם אשר לטענתו העליב אותו במהלך טיפול באירוע ואחר כך העלה את הסרטון לרשת החברתית טיק טוק.

על פי התביעה, לפני כשנה, דווח למוקד המשטרתי על אירוע הקמת רעש, ככל הנראה מאחת הדירות בחיפה. בעקבות הדיווח, הגיע השוטר בעיני, לדירה ממנה נשמעו קולות רמים ובה שהה הנתבע. עם כניסת בעיני לדירה, החל אחד מהנוכחים בדירה לצלם, תוך כדי שהוא מתמקד על שקית ובה חומר החשוד כסם המונח על השולחן. בסרטון מצולמים שוהי הבית כשהם לועגים לשוטר בעיני, והנתבע נראה ונשמע כשהוא עומד מול השוטר הנראה בבירור, מקלל אותו ומסלק אותו מהדירה במילים בערבית קשות המכנות את השוטר בעיני ככלב.

זמן קצר לאחר מכן, העלה הנתבע לרשת החברתית TikTok, את הסרטון. לטענת השוטר בעיני, הסרטון היה ערוך באופן מגמתי – כשהוא מציג חלק מזערי מאירוע, שנמשך זמן רב. בסרטון הנתבע הכפיש את בעיני, פרסם את פרטי השוטר והכתיר את הסרטון בכותרת ״ככה מגרשים כלבים״.

בתביעה טוען השוטר בעיני כי התנהגות והתנהלות הנתבע כלפיו, מהווים לשון הרע מהסוג אשר יש לראותו כחמור במיוחד, כאשר הנתבע שם את התובע לבוז, ללעג ולהשפלה, ופגע בו בכוונת מכוון, ביודעין ובחוסר תום לב גמור.

עו"ד ג'ורנו מוכר היט בברנז'ה המשפטית כמי שהגיש תביעות דיבה עבור עשרות שוטרים נגד אזרחים שפגעו בהם ברשתות החברתיות. בתיקים רבים העדיפו אותם אזרחים לשלם כמה אלפי שקלים כדי לסגור את התיק במקום להגיע לבית המשפט. בתיקים אחרים, שבהם האזרחים בחרו להתגונן, נמחקו תביעות רבות ואלו שהגיעו לפסק דין זיכו לא פעם את הנאשמים.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות