משפטי

היום השלישי לעדותו של אילן ישועה: לחצים, אזהרות, שקרים ופיטורים

אילן ישועה, מנכל וואלה לשעבר אילן ישועה, מנכ"ל וואלה לשעבר, בבית המשפט

"ברכות הבאת לנתניהו את הבחירות". אלו המילים המדויקות שהופיעו בסלולרי של מנכ"ל וואלה לשעבר, אילן ישועה, מיד לאחר שהתפרסמו התוצאות הראשונות של בחירות 2015. שולח ההודעה: אור אלוביץ', בנם של איריס ושאול אלוביץ .

הסמס הזה, אולי רגע השיא ביום השלישי לעדותו של ישועה, אמור לחזק את התזה של הפרקליטות כי האלוביצ'ים הפעילו לחץ כבד על ישועה לשנות את קו הסיקור של וואלה עלמנת להבטיח את ניצחונו וכך את ההטבות הכספיות שהוא היה אמור לאשר להם.

זה אולי היה הדובדבן שעל הקצפת, אבל היו לא מעט פנינים אחרים שהשמיע ישועה במהלך שעותיו על דוכן העדים, שבו נסקרו לעומק הלחצים שהופעלו עליו  על מנת לספק את הסחורה לרה"מ נתניהו כדי שהאחרון יתמוך בעסקת המיזוג בין בזק ליס.

בפתיחת העדות הבוקר השמיעה יהודית תירוש, פרקליטת מחלקת ניירות ערך מטעם פרקליטות המדינה, שיחת טלפון מוקלטת שנערכה בין ישועה לבין סטלה הנדלר, מנכ"לית בזק לשעבר.

בשיחה נשמע ישועה מזהיר את הנדלר שבסוף תיפתח חקירת משטרה, ויום אחד שאול אלוביץ' יודה לישועה על כך שהוא מתנגד לבקשות להטיית הסיקור לטובת משפחת נתניהו.  "אנחנו נמצאים במקום מאוד מסוכן", אמר ישועה להנדלר, "אנחנו נצטער על כל דקה ועל כל שטות".

"אני מבינה", השיבה הנדלר.

תירוש ניגשה ישר לעניין ושאלה את ישועה איך העז לדבר באופן כל כך חופשי עם הנדלר על העניין?

"היו כמה פעמים שהנדלר נזפה בי כשהגעתי לפגישה עם שאול והיא אמרה לי בנוכחותו שאנחנו עשינו נזק לבזק עם כתבה שלילית פלונית על ביבי שהעלינו", אמר בתגובה.

המשך העדות של ישועה התמקד במה שקרה באתר וואלה וביתר דגש על העיתונאים שנשכרו לבצע את המשימות. ישועה העיד כי שאול אלוביץ' אמר לו שצריך להיפטר מינון מגל ("באמת הראיתי לו את הדרך החוצה והוא התפטר").

"אבל אם רצו איזון באתר וואלה, ינון מגל ימני?", שאלה תירוש, וישועה השיב שזה "לא קשור לדעות פוליטיות. הוא לא צייתן לבקשות על ביבי".

ישועה המשיך להתייחס לסוגיית העיתונאים והשיוך הפוליטי שלהם: "כשרציתי להחזיר את אבירם אלעד אחרי שהוא התפטר בגלל הטיית הסיקור, אמרתי לשאול ואיריס, הוא סגן אלוף בדובדבן. הוא מלח הארץ, הוא ימני ויציית. הוא רץ על הג'בלאות, אין מצב שהוא שמאלני ככה ניסיתי להכשיר אותו. האמת ששיקרתי להם, הוא לא באמת ימנ".

ישועה המשיך לנקוב בשמות מהברנז'ה: "אלוביץ רצה להביא את שמעון ריקלין ואת אראל סגל כקונטרה לאבירם אלעד. אני הסכמתי לזה. ביום שאבירם הגיע חזרה לוואלה, בעבורי זה היה היום השחור ביותר שלי בוואלה. היה רצף של לחצים ודרישות על ענייני ביבי. אמרתי לאבירם, תזרום איתי. שאול אמר לי באותו יום: 'הוא גמר אצלי, לא יודע איך זה אצלך'".

בשלב הזה הסנגורים הגישו התנגדות וביקשו כי הפרקליטות תבהיר מהו מעמדו של אילן ישועה, האם הוא רק עד תביעה או שישועה גם עבר עבירות פליליות בתקופה שבה הוא שימש כמנכ"ל וואלה. בקשתם של הסנגורים בוססה על סמך הדברים שישועה אמר והעיד בבית המשפט.

השופטים לא התרגשו מטענת הסנגורים, ובהחלטה שנתנו עם סיום יום הדיונים הם הבהירו כי הפרקליטות אינה חייבת להבהיר מהו מעמדו של ישועה ואם בעבודתו בוואלה עבר עבירה פלילית כלשהי.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות