משפטי

צייץ ונפגע: לאן נעלם פתאום הצייצן ניר חפץ?

ניר חפץ עד המדינה ניר חפץ

אתמול בזמן שתשומת הלב הופנתה אל עבר הנעשה בבית המשפט המחוזי בירושלים עם תחילת שמיעת עדותו של אילן ישועה בתיק 4000, שיחרר עד אחר בתיק, ניר חפץ, שני ציוצים שגרמו לסערה בטוויטר וגם בגופי תקשורת מסוימים.

אף אחד לא הבין מה גרם לחפץ להתחיל לשפוך רמזים על אנשי תקשורת שנעזרו במשרד רה"מ כדי לקבל ג'ובים. אחת ההערכות דיברה על כך שמה שהדליק אותו היו דבריו של סנגורו של נתניהו, לפיהם מאחורי הלחצים על ישועה לפרסם כתבה לפיה ראש מחלקת התחקירים לשעבר בגל"צ ,אבנר הופשטיין הטריד מינית, עמד ניר חפץ שהיה מסוכסך עם הופשטיין. חשוב לציין כי ישועה הבהיר שלא היו שום סימוכין לכך שהופשטיין הטריד מינית ולכן הוא סירב לפרסם את הידיעה.

הופשטיין לא נשאר חייב וצייץ בעצמו "הבהרה חשובה 2 לדבריו עו"ד בועז בן צור: הלחצים לא הגיעו רק מחפץ אל ישועה, אלא גם מאיריס אלוביץ' ישירות אליו. בצורה הכי בוטה שרק אפשר לתאר"/

מבחינה משפטית, חפץ הולך על חבל דק, שכן לעד ובטח לעד מדינה אסור להתבטא בנושאי עדותו בכלי התקשורת השונים. ציוציו אמש רק רמזו על יחסים בעיתיים שקיים רה"מ נתניהו עם כלי תקשורת בזמן שהוא שימש כדובר רה"מ. מקור המקורב לחפץ ידע לספר כי על כל ציוץ שראה אור, הצוות המשפטי שלו מצנזר כמה אחרים, מחשש שיגרום לנזק משפטי ואולי אפילו לכך שהפרקליטות תאיים לחזור מהסכם עד המדינה שנחתם עמו.

ובאמת, נכון לכתיבת שורות אלה שומר חפץ על דממת אלחוט. מעניין כמה זמן זה יחזיק מעמד

מהלשכה, למעצר ועד דוכן העדים

במרץ 2018 הדהים חפץ את המדינה כאשר חתם על הסכם עד המדינה במסגרת החקירות הפליליות נגד ראש הממשלה. עו"ד דאז ירון קוסטליץ שהיה גם לתקופה קצרה בצוות ההגנה של נתניהו התפטר ומאז עורך דינו הוא אילן סופר.

חפץ מסר הקלטות של ראש הממשלה ורעייתו, ומידע רגיש גם בשאר התיקים נגד ראש הממשלה. בהתאם לכך, חפץ קיבל חסינות מלאה בתמורה לעדותו, הצפויה לחזק את תיקים 1000, 2000 ו-4000. הוא לא יועמד לדין ולא ייקנס.

חפץ, לשעבר בכיר בידיעות אחרונות ודוברו של ראש הממשלה נתניהו, צפוי להעיד בתיק בעוד מספר שבועות. לפניו צפויים להעיד אבירם אלעד, עורך אתר וואלה לשעבר, מיכל קליין עורכת בכירה לשעבר בוואלה, עמית אשל עורכת בדסק וואלה.

עד אז שווה לעקוב.

 

 

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות