משפטי

ג'יסר א זרקא: כשריב על מקום חניה הופך לרצח מזעזע

ג'יסר א זרקא, ארכיון ג'יסר א זרקא, ארכיון

הבוקר (שלישי) נערכה בטירה הפגנה, בעקבות מותו של איאד קאסם, קורבן הרצח השלישי ביישוב מאז תחילת השנה. האלימות במגזר הערבי היא אולי אחת הבעיות המורכבות שעומדות בפני ממשלות ישראל, שמעדיפות לדבר הרבה ולעשות מעט, ובינתיים המצב רק מידרדר.

במועצה המקומית ג'יסר א-זרקא אמנם היה השנה רק רצח אחד, אבל מחריד ומזעזע יותר מכל פשע אחר, בלי שום קשר למגזר, דת או לאום. לבית המשפט המחוזי בחיפה הוגש כתב אישום נגד סוהיל ג׳רבאן, צעיר בן 19 תושב המועצה, בגין רצח של תושב אחר, חילמי ג'רבאן קשיש בן 76 אב לשבעה וסב לנכדים רבים, שאותו הצית למוות. הרקע להצתה? סכסוך על חניה.

על פי כתב האישום, שהגישה עו"ד שרון אייל גרינבוים, הנאשם סוהיל ג'רבאן הוא בן דודם של שני אחים המתגוררים בג'יסר א-זרקא, ובתיהם סמוכים אחד לשני. חילמי ג'רבאן התגורר בג'יסר א-זרקא עם משפחתו. בכניסה לבית קיימת חניה שבה חונים רכבי המשפחה. לפני חודש, בשעות אחרי הצהריים בכפר קרע, התגלע ויכוח בין בנו של חילמי לבין בנות משפחה של בני הדודים. בהמשך, חזר בנו של חילמי לג'יסר, והסכסוך בינו לבין בני הדודים הסלים והפך לאלים. במהלכו נפצע אחד מבני הדודים בראשו, ולאחר מכן אשת המנוח, הותקפה על ידם ונפגעה בידה.

על רקע הסכסוך, גמלה בליבו של הנאשם סוהיל ג'רבאן, החלטה להצית את המנוח ולגרום למותו. בשעות הערב באותו יום הגיע סוהיל ברגל שהוא מצויד בבנזין ומצית וארב לחילמי ליד ביתו. באותה השעה יצא המנוח ברכבו בנסיעה אחורנית מהחניה, כדי לאפשר לרכב של בנו לצאת מהחניה בדרכו להסיע את אשתו לטיפול רפואי בידה.

לאחר שבנו נסע מהמקום, החזיר חילמי את הרכב לחניה. בשלב זה התקדם סוהיל לכיוון רכב המנוח ובהגיעו בסמוך לדלת הנהג של הרכב, שפך בנזין מהבקבוק על חילמי ועל פנים הרכב והדליק אש באמצעות המצית. חילמי החל לעלות באש וחלקים פנימיים בתא הנוסעים ברכב עלו באש אף הם.

הנאשם נמלט מהמקום בריצה וחילמי אשר בער באש, יצא מהרכב והחל ללכת לעבר הקיוסק כשהוא זועק לעזרה. אנשים, שהיו במקום והבחינו בו, כיבו את האש שאחזה בו באמצעות בגדים ושמיכות. הוא נכווה כוויות קשות בדרגה שנייה ושלישית. למקום הוזעקו אנשי מד"א שפינו אותו במצב קשה לבית חולים, שם הורדם והונשם, וקיבל טיפול רפואי. כעבור מספר ימים נקבע מותו.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות