משפטי

המאיים על ראש עיריית רהט – המאבטח שלו

רהט, ארכיון הישמרו מפני המאבטחים. רהט, ארכיון

ראשי ערים הם לעתים אנשים מאוימים. ההחלטות שהם מקבלים פוגעות לא פעם באינטרסים של אזרחים או אנשי עסקים המתגוררים בעיר שאותה הם מנהלים והעימות הוא בלתי נמנע. לכן, חלק מראשי הערים נמצאים בימים אלו תחת אבטחה, מחשש לפגיעה בהם. אלא שמה שקרה בעיר הבדואית רהט בימים האחרונים הוא הרבה יותר קומדיה מאשר סרט מתח הוליוודי.

זה אמנם התחיל בדרמה, כאשר במסגרת בדיקה שגרתית מצא המאבטח האישי של ראש העיר פאיז אבו סהיבן, שלושה כדורי אקדח בקוטר 9 מ"מ ליד רכבו. אלא שהמאבטח כנראה לא היה מתוחכם מדי ולמשטרה לא לקח הרבה זמן כדי להוכיח שדווקא הוא היה זה שהניח במקום את הכדורים.

המאבטח, תושב רהט בן 30, נעצר מיד והודה בחקירתו כי הוא זה שעומד מאחורי האיום כביכול על ראש העיר. להגנתו טען כי עשה זאת על רקע העובדה ששמע שמשטרת ישראל מתכוונת להפחית את דירוג המאוימות של ראש העירייה, ובמצב כזה היה נפגע מטה לחמו, קרי: הוא היה מפוטר או הייתה מצומצמת משרתו והוא הרי היה מעוניין כי דירוג המאוימות יוותר על כנו ולכן, יזם את האירוע.

גם בבית המשפט, כך עושה רושם, לא לקחו את העניין רחוק מדי, ושופט בית משפט השלום בב"ש רון סולקין שחרר את החשוד למעצר בית בן שלושה ימים והורה לו לא ליצור קשר עם ראש העיר או עם אנשי האבטחה שלו.

סנגורו של המאבטח טען בדיון על הארכת מעצרו כי מרשו החל לאבטח את ראש העירייה לפני כשלושה שבועות. לפני שבוע ההעסקה שלו הייתה אמורה להסתיים ואת מעשהו עשה מתוך מעשה שטות שהוא בטח מצטער עליו היום. הסנגור ציין כי המאבטח החשוד גם הודה במעשיו בהזדמנות הראשונה.

"עילת המסוכנות איננה בעצימות גבוהה שכן הוברר, כי האיום על ראש העירייה אינו איום אמיתי", הדגיש השופט סולקין בהחלטתו, "נציג היחידה החוקרת אף אישר, בהגינותו, כי עילת המעצר המרכזית בגינה מתבקש המעצר היא העילה החקירתית. באשר לעילה זו – נאספו די ראיות לסבך החשוד וכאמור, הודה החשוד במעשים, כך שגם עילה זו קהה עוקצה", ולכן החליט להעביר את המאבטח למעצר בית.

לראש העירייה אבו סהיבן, נדגיש, שלום – ונותר רק לאחל לו שרמת האיום עליו תרד הן מתושבים או בעלי עסקים, והן ממי שאמורים לשמור עליו מפני המאיימים.

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות