כללי

מתכוננות ומתכוננים ליום האישה? עשו את זה כמו שצריך

לא עשתה פדיקור ביום האישה. רוזי הממסמרת לא עשתה פדיקור ביום האישה. רוזי הממסמרת

בעוד כחודש, ב-8 במרץ, יחול יום האישה הבינלאומי, ומחלקות משאבי-האנוש בחברות ברחבי הארץ בהתארגנות. התאריך שנעוץ בלוח השנה דורש התייחסות: איך נפנק את הנשים הפעם? אולי איזה שובר לספא כלשהו (אם אלה ייפתחו, כמובן), אולי מארז טיפוח, אולי משהו בזום כזה כיפי, לנשים – או לחילופין אולי יביאו איזה זמר או גבר שירצה על העצמה נשית?

אז זה המקום להזכיר שיום האישה הבינלאומי, שנקרא במקור "יום הפועלות הבינלאומי", הוא במהותו אירוע פוליטי שנועד, לצד הפגנת כבוד ואהבה לנשים בחייכם, גם – ובעיקר – לציין את ההישגים הכלכליים, הפוליטיים והחברתיים של נשים בהיסטוריה. מכיוון שכך, מן הראוי למלא אותו בתוכן קצת יותר משמעותי, מעצים באמת ורצוי כזה שמעבירות נשים.

איך מוצאים כזה? טוב ששאלתם

על מנת להקל עליכם ועליכן את המשימה – למצוא פעילות לנשים, שלא נשארת במסגרת צרת האופקים המקטינה של איפור/סטיילינג/פדי/מני – התגייסו מור בירן ומרינה פאפ, פרסומאיות ומקימות קבוצת הפייסבוק של נשות-הפרסום "צריכה את זה לאתמול", ובמשך שבועות ליקטו נתונים ועמלו על בניית רשימה מפוארת של הרצאות, הופעות ופעילויות של נשים בעבור נשים, במנעד רחב של תחומים. כ-150 אפשרויות מעולות ליום האישה, ובכלל. לא שיש משהו רע כמובן, בכל עולמות היופי והטיפוח, בכיף של מי שחובבת, אבל בואו לא נקרא לזה העצמה, ובואו נרחיב קצת את התפיסה שלנו לגבי מה מעניין נשים.

מרינה פאפ ומור בירן
מרינה פאפ ומור בירן

הרשימה כוללת עשרות הרצאות במגוון נושאים רחב, הרצאות הומוריסטיות, מופעי סטנדאפ, סדנאות במגוון תחומים ועוד. תמצאו שם מבחר עשיר של תוכן בתחומים כגון: העשרה מקצועית, התפתחות אישית, פרסום ושיווק, קריירה, כסף, אמנות, אקטיביזם, תקשורת, קולנוע, מדע, הורות, מגדר, ניהול זמן, אושר ועוד ועוד. והכל מועבר על ידי נשים.

לרשימה המלאה הקליקו כאן 

"הרעיון נולד לפני שנה, לקראת יום האישה" מספרת מרינה פאפ, אשת קריאייטיב וארט דיירקטורית, "כששוב ראינו את כל הפרסומים המגוחכים האלה לסדנאות פינוק או טיפוח לנשות העסקים וההייטק. קיבלנו אינספור הזמנות לעוד סדנת לק-ג׳ל או עוד הופעה גנרית של זמר גנרי כלשהו, דברים שבאמת לא קשורים לכלום ולא נותנים לנו כנשים שום דבר, אלא רק מעוררים סלידה. בדיוק פתחנו את הקבוצה וחשבנו מה באמת יכול לתת ערך ולהעצים נשים בחברות וארגונים, והגענו למסקנה שרשימה של מגוון הרצאות מעניינות במגוון נושאים רלוונטיים, כמו שיווק, פרסום, כלים טכנולוגיים, התפתחות אישית, העשרה מקצועית, מגדר ועוד רבות וטובות יתנו באמת ערך אמיתי והיום הזה לא יהיה רק סמלי".

מה? נשים יכולות להיות מצחיקות??? וואו!

"היה לנו חשוב להזכיר לאנשים שיום האישה זה לא סתם יום לצאת בו לידי חובה ולסמן 'וי' בלוח השנה" מוסיפה מור בירן, קופירייטרית ותסריטאית, "אלא הזדמנות אמיתית לייצר שינוי ולהביא ערך. כל השנה אנחנו מתוסכלות מכל-כך הרבה נושאים שקשורים למהות שלנו כנשים, אנחנו עומדות בכל-כך הרבה לחצים בלתי אפשריים ובהלם כל שבועיים כשאישה נרצחת, אז פעם אחת, כשקיבלנו 'יום בשבילנו', (תודה רבה באמת), ביום הזה הייתי רוצה לראות שמשהו קורה, משתנה. השאיפה שלי היא להנגיש לנשים תוכן מסוים שעוזר להן להתקדם בחיים, להעלות מודעות למה שחשוב, למכשולים ולהתפתחות אישית בקריירה ובכלל".

"סדנאות סטיילינג, איפור, מניקור בחינם – כל אלה באמת דברים נחמדים ואין לנו כמובן שום דבר נגד נשים שמעבירות את הסדנאות האלה", מדגישה פאפ, "אבל לקרוא לזה 'העצמה נשית' ביום האישה, זו באמת בדיחה. אני נזכרת למשל ביום האישה לפני כמה שנים, שבו חילקו לנו קרם רגליים במתנה באיזה משרד פרסום. זה היה אחד המביכים, עדיף כבר לא להביא כלום, בחיי".

ואגב, אם תתעקשו לתת גם קרם ידיים או רגליים, או שובר ללק ג'ל ותחלקו אותו בדלת, כשנצא מהרצאה או מופע מלאי השראה – זה בסדר גמור.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות