משפטי

בפרקליטות מבהירים: "החשדות הוצגו לנתניהו פעם אחר פעם"

בנימין נתניהו דגלים מאחור בנימין נתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

על רקע הסיכוי כי תיפתח חקירה נוספת נגד נתניהו, גם במסגרת המתנות שהפכו ממותרות לאסורות שקיבל מבן דודו נתן מיליקובסקי (עקב קשריהם העסקיים בעבר), נמשך הפינג פונג בין ראש הממשלה לפרקליטות מיסוי וכלכלה בהקשר לתיקים 1,000, 2,000 ו-4,000 שבהם שלב ההוכחות אמור להתחיל ב-8 בפברואר.

בימים האחרונים הגישו פרקליטיו של רה"מ מספר בקשות, כולל בקשה למחיקת סעיפים בכתב האישום, בטענה כי אישומים אלו כלל לא הוצגו בפני נתניהו ולכן הם צריכים להימחק מכתב האישום. אתמול היה זה תורה של הפרקליטות להגיב, והיא הגישה את גרסתה לבית המשפט המחוזי בירושלים, ובמסגרתה טענו אנשיה כי: "החשדות הוצגו לו פעם אחר פעם".

בתגובה לבקשה למחיקת סעיפי כתב האישום נאמר כי בניגוד לנטען, במהלך חקירותיו הוצגו לנתניהו פעם אחר פעם עובדות האישום והחשדות המיוחסים לו. משכך, לעמדת התביעה אין כל בסיס לבקשה ודינה להידחות על הסף.

"מחמת היעדר אישורי היועץ המשפטי לממשלה לפתיחה בחקירה" מבהירה התביעה, ולא בפעם הראשונה, כי אין יסוד לטענות אלה של הנאשם. "להגנה עברו תיעודי אישוריו של היועץ המשפטי לממשלה בנוגע לשלבי הבדיקה והחקירה הראשוניים בכל אחת מהפרשות – היינו ההסכמה לפתיחה בחקירות, כפי שמצווה החוק ועל פי החלטת בית המשפט. משכך גם דין בקשה זו להידחות".

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות