כללי, משפטי

הכה את אשתו וירצה רק עבודות שירות בגלל "עבר נקי"

אלימות נגד נשים אילוסטרציה אלימות נגד נשים. בית המשפט החמיר את העונש

שופט בית משפט השלום ברמלה, מנחם מזרחי, גזר תשעה חודשי עבודות שירות, על תושב המרכז בן 43, אשר הורשע באיומים ותקיפת בת זוגו. השופט מזרחי הקל בעונשו מאחר והוא נעדר כל עבר פלילי וכן בעל הנמכה קוגניטיבית.

כתב האישום שהוגש כולל מספר אירועים בהם תקף הנאשם את בת זוגו ואיים עליה. במהלך וויכוח בין הנאשם ובין זוגתו, הוא הכה אותו באמצעות ידו בכתפה וכתוצאה מכך היא מעדה לכיוון הקיר. בתגובה לכך, היא יצאה מן הבית אל הרחוב, הנאשם הלך אחריה, תפס אותה, הצמידה לרכב ואיים עליה שאם היא לא תעלה עכשיו אל הבית "אני מפרק אותך במכות".

אישום נוסף ייחס לו עבירת איומים לאחר שבעקבות וויכוח בין השניים, איים עליה שייתן לה מכות והיא תבכה דם של דמעות. האישום השלישי, ייחס לו עבירת תקיפת בן זוג, כאשר היה תחת השפעת אלכוהול והחל לצעוק עליה. היא בקשה שינמיך את קולו, ואז תקף אותה הנאשם במכה באזור צווארה

השופט מזרחי ציין בגזר הדין כי אין חולק, שהנאשם ביצע עבירות חמורות, המחייבות ככלל לנקוט בענישה בעלת משקל, אשר תשיב לו כגמולו, תרתיע אותו, תרתיע את הרבים ותשתלב במגמה הכללית העונשית, שמטרתה להדביר את התופעה הרעה, הכה נפוצה של אלימות בתוך המשפחה.

אך עם זאת, ציין השופט מזרחי כי "למרות האירועים החמורים המתוארים בעובדות, שאין להקל בהם ראש, ונוכח פסיקת בתי-המשפט שלפיה במקרים של אלימות בתוך התא המשפחתי יש להכביד את היד העונשית, ולמרות שאין בפניי תסקיר המלמד כי הנאשם עבר טיפול שיקומי מוצלח, הרי שנוכח המתואר בעובדות, ולפי שמדובר בנאשם נעדר עבר פלילי, בעל הנמכה רגשית וקוגנטיבית, שדרכיהם שלו ושל המתלוננת נפרדו, השומרים על נתק, ונוכח הנסיבות האישיות המיוחדות, איני סבור, כי במקרה זה יש להורות על ענישה אשר תובילו דווקא אל מאחורי סורג ובריח וגם ענישה שניתנת לריצוי בדרך של עבודות שירות תספק את מכוון שיקולי הענישה".

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות