כללי

ארגון המורים: "לא נסכים לסתימת פיות"

שר החינוך יואב גלנט ומנכ"ל המשרד עמית אדרי שר החינוך יואב גלנט ומנכ"ל המשרד עמית אדרי

ארגון המורים העל-יסודיים פנה במכתב דחוף לשר החינוך יואב גלנט, ובו הביע התנגדות נחרצת, להליכים בהם מתכוון לנקוט משרד החינוך כלפי מנהלי בית הספר הריאלי בחיפה, בעקבות יום עיון שערך בית הספר בנושא “שליטה צבאית ביהודה ושומרון ושמירה על זכויות אדם – הילכו ביחד?”, שבו השתתף גם מנכ”ל ארגון 'בצלם', חגי אלעד.

מנהל בית הספר, מנדי רבינוביץ”, ומנכ"ל בית הספר יוסי בן דב, הוזמנו בשבוע שעבר לשימוע לפני פיטורים במשרד החינוך, לאחר שעל פי הנטען – התעלמו מהוראות המשרד וסרבו לבטל את יום העיון, או לחילופין – לבטל את השתתפותו של נציג עמותת השמאל.

בזימון לשימוע שנשלח בשבוע שעבר, נטען כי ביום העיון "לא התקיים האיזון הנדרש בהבאת גורמים שונים, אשר יחשפו את התלמידים לעמדות השונות", כנדרש בסוגיות רגישות ושנויות במחלוקת, וכי מתן במה להתבטאויות נגד צה"ל, מנוגדת לחוק החינוך הממלכתי, הקובע כי אחת ממטרותיו היא לחנך לשירות משמעותי בצבא או בשירות לאומי-אזרחי. זאת למרות העובדה שבמקביל למפגש עם נציג 'בצלם' פגשו התלמידים גם את העיתונאית נוה דרומי המזוהה עם הימין. עוד נטען כי הזמנתו של נציג "בצלם" היתה בניגוד להנחייה מפורשת של מנהל מחוז צפון במשרד החינוך.

במכתב ששלח אמש ארגון המורים, באמצעות עורכי דינו, נטען כי הזימון לשימוע והאיום בפיטורים של בן-דב ורבינוביץ, מהווים פגיעה חמורה במעמד עובדי ההוראה ובמקצוע ההוראה.

בארגון הביעו זעם על עצם השימוע "זאת רק(!) נוכח שיח בנוגע ליום זכויות האדם(!), אליו זומן, בין היתר, מנכ"ל עמותת 'בצלם' וכן דוברים נוספים בעלי דעות שונות ומגוונות… לקרוא ולא להאמין!" (סימני הקריאה במקור).

 

ארגון המורים במכתב לשר גלנט
ארגון המורים במכתב לשר גלנט

במכתב נמתחה ביקורת על האופן הגחמני שבו נשלח הזימון, ללא הליך מסודר, ודאי כשעל הפרק סנקציות כה חמורות. עוד הובעה במכתב תדהמה מן האיום שהושמע על עצירת תקציבים לבית הספר, ביטול רישיונו וביטול ההכרה בו כמוסד לימוד חובה. "הנושא אינו רק שני מנהלי בתיה"ס אלא מעמד המורים כולם", נכתב במכתב שנשלח לשר גלנט, "חשש לסתימת פיות של ציבור עובדי ההוראה, וחשש לניצול פוליטי של עידן טרום הבחירות על גבם".

מארגון המורים נמסר: "הארגון מתנגד להליכים בהם מתכוון לנקוט משרד החינוך כלפי בית הספר הריאלי בחיפה, מנהליו ומוריו, אנו רואים בהליך זה ניסיון כוחני להפחדה כדי ליצור מצב של סתימת פיות. ארגון המורים ייתן את כל הסיוע הנחוץ לחבריו המורים והמנהלים בבית הספר הריאלי בחיפה"

 

 

 

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות