כללי

הותר לפרסום סרטון הירי של אריה שיף בפורץ הרכב

הירי בערד 29/11/2020 הירי בערד 29/11/2020

בית משפט השלום בבאר שבע התיר הבוקר (חמישי) לפרסום את הסרטון ממצלמות האבטחה ובו תיעוד הירי של אריה שיף מערד בפורץ רכב שניסה לגנוב את מכוניתו ב-29 בנובמבר 2020. הפרקליטות הגישה נגד שיף כתב אישום על המתה בקלות דעת.

מוחמד אל עאטרש, תושב הפזורה הבדואית, הגיע במכונית לאזור הקרוואן שבו התגורר שיף בערד עם שניים נוספים. הוא פרץ לרכבו של שיף, ובעודו מנסה להניע אותו זיהה שיף את ניסיון גניבת הרכב, יצא מהקרוואן כשהוא חמוש באקדח – ואז הוא נראה בסרטון כשהוא מתייצב מול המושב הקדמי של האוטו, ויורה ממרחק קצר באל עטראש – זאת למרות שעל פי מצלמות האבטחה לא נראה שיש עימות בין השניים, או ניסיון כלשהו לדרוס אותו או לפגוע בו.

שיף ממשיך לירות גם כשאל עטראש מנסה לעזוב את המקום ברכבו של שיף, עד שהרכב פוגע במדרכה הסמוכה כשאל עטראש מדמם למוות. שיף עצמו הזמין את כוחות מד"א כדי שיטפלו בפורץ, אך האחרון מת מפצעי הירי.

 

"לאחר ששמע את רעש הפורצים הוא נטל את האקדח שהיה מתחת לכרית במיטתו, יצא מהקרוואן, צעד על המדרכה כשבעה מטרים, והתקרב אל הרכב תוך כדי שהוא צועק מספר פעמים 'עצור'", נכתב בכתב האישום נגד שיף, "הנאשם צעד שני צעדים לאחור, וכשהוא במרחק של שלושה מטרים, הניף את נשקו תוך כדי דריכה והכנסת כדור לבית הבליעה ופתח את נצרת האקדח". בשלב זה, מאשימה הפרקליטות, סגר אל-עטראש את דלת הנהג "והרכב התחיל בדרדור קדימה בכביש מבלי שהוא מונע".

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות