כללי

עימותים קשים בין המשטרה לחרדים באשדוד

שוטרים מעכבים את אחד המפגינים באשדוד, היום שוטרים מעכבים את אחד המפגינים באשדוד, היום

מאות חרדים התעמתו היום (שני) עם שוטרים ופקחי עירייה שהגיעו לאכוף את הסגר על מוסד חינוכי חרדי באשדוד. המוסד, השייך לפלג הירושלמי שנחשב קיצוני וכזה שאינו נענה להוראות הרבנים החרדים המובילים, ליטאים וחסידים כאחד, נפתח בהוראת רבני הפלג.

כוחות גדולים ממשטרת אשדוד הגיעו לתלמוד התורה של ישיבת גרודנא ברובע ג' בעיר אחרי שפקחים שהגיעו כדי לסגור את המקום הותקפו לטענתם על ידי חרדים. האירוע מגיע אחרי יומיים של ביקורת כלפי המשטרה על כך שאינה אוכפת ברצינות את הסגר על מוסדות החינוך של הפלגים החרדיים הקיצוניים, דבר שהפך בולט על רקע היענותה היחסית של הקהילה החרדית להוראות השמירה על הסגר. השוטרים הסתייעו בין השאר גם בפרשים ומכת"זיות.

 

בפלג הירושלמי אמרו בתגובה כי אפשר שיקראו לחרדים מכל הארץ לבוא ולוודא שתלמוד התורה באשדוד יישאר פתוח. "הציבור החרדי ברחבי הארץ נחרד לשמוע על הניסיון הנפשע מצד משטרת אשדוד לסגור את הישיבה הגדולה גרודנא ולפנות משם את מאות התלמידים", אמרו בפלג בתגובה, "בשעה זו מתגודדים מחוץ לשערי הישיבה כוחות גדולים של משטרה, ובחורי הישיבה עוצרים את הסגירה בגופם ממש". בישיבת גרודנא טענו כי מדובר בפנימייה, ועל כן היא יכולה להישאר פתוחה לפי כללי הסגר, אולם במשטרה טוענים כי פעולת האכיפה נעשתה כנגד הישיבה שהתלמידים בה אינם מתגוררים במקום, ולא נגד הפנימייה.

בדיון שהתקיים הבוקר בוועדת החינוך של הכנסת דיווחה נציגת המשטרה כי 18 דו"חות חולקו למוסדות חינוך שפעלו בניגוד להוראות הסגר, וכי לאחר שקיבלו קנסות נדרשו מנהלי המוסדות להתקשר להורים ולוודא כי הם אוספים מיד את ילדיהם כך שהמוסד ייסגר לאלתר.

 

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות