כללי

המגפה שאין לה חיסון: אישה נרצחה על ידי בעלה בירוחם

ניידת מד"א יממה קשוחה למשטרה ולמד"א.

דווקא בימים בהם על פניו אנו נכנסים לישורת האחרונה של מגפת הקורונה, מתקבלת עוד תזכורת לאחת המגפות הבלתי נסבלות שמלווה אותנו כבר שנים ללא מזור אמיתי: אלימות נגד נשים מצד בני זוגם.

ארבעה ימים חלפו מאז שהתחילה 2021, והבוקר (ב') נרשם הקורבן הראשון שלה השנה. זה קרה בירוחם, כשגבר התקשר למשטרה וסיפר כי רצח את אשתו. לכוחות הרפואה והמשטרה שהגיעו למקום לא יכלו לעשות דבר מעבר לקביעת מותה של האישה בת ה-53, שהשתייכה לקהילת העבריים. הבעל נעצר והועבר לחקירה.

הקריאה עצמה התקבלה במשטרה בסביבות השעה 6:30 בבוקר. "כשהגענו למקום השוטרים הובילו אותנו לדירה", סיפר פרמדיק מד"א, יגאל אסייג, "ראינו אישה מחוסרת הכרה. ביצענו בדיקות, היא היתה ללא נשימה וללא דופק. התחלנו בפעולות החייאה, אבל לאחר הניסיונות הללו נאלצנו לקבוע את מותה".

האישה ובעלה, להם ארבעה ילדים, לא היו מוכרים לרשויות הרווחה בעיר. "הפוליטיקאים שלנו יוציאו מיליארדים על עוד מערכת בחירות, אך את התוכנית למאבק באלימות משפחה שהממשלה בעצמה אישרה הם לא מצליחים להעביר מאז 2017", תקפה יו"ר נעמת, חגית פאר. "למגפה הזאת אין חיסון", הוסיפה באותה נימה ראש עיריית ירוחם, טל אוחנה, "רק באמצעות תוכנית חירום לאומית נוכל למגר אותה".

בחסות הקורונה גברה ב-2020 האלימות כלפי נשים, ונרשמה עלייה של כ-17% בכמות כתבי האישום שנרשמה נגד גברים אלימים. ב-2019 נרצחו בישראל 12 נשים. ב-2020 נרשמה עלייה מדאיגה של 75% ובסיומה נרשמו לא פחות מ-20 קורבנות של המגפה.

אז אולי לא מדובר בכמויות כמו שקטלה הקורונה, אך בניגוד למגפה העולמית, כאן די ברור שהגורמים הרלוונטיים לא באמת עוסקים במציאת חיסון.

 

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות