כללי

בן 65 סרב להזדהות בפני משמר הכנסת ונכלא למשך לילה שלם

הכנסת הכנסת

גבר בן 65 שסרב להזדהות בפני אנשי משמר הכנסת, מצא עצמו נכנס למעצר למשך לילה שלם. העצור, ללא כל עבר פלילי, התהלך במדרכה הסמוכה למשכן כשלפתע ביקש ממנו אחד מהמאבטחים להציג תעודת זהות. לאחר שסרב, נאלצו במשמר הכנסת להזעיק את המשטרה.

במשטרת ישראל סיפרו כי ״בעקבות דיווח שהגיע ממשמר הכנסת על אדם שהגיע למקום וסרב להזדהות הוזעקו שוטרים למקום, במהלך ניסיון לברור פרטי החשוד, הוא סרב להזדהות, כאשר הודע לו שהוא עצור הכה החשוד באגרופו בפניו של השוטר, והוא הובא לחקירה. לאור חומרת מעשיו של החשוד הוא הובא בפני בית משפט ששחרר אותו בתנאים. משטרת ישראל רואה בחומרה כל תקיפה ושימוש בכוח כנגד לובשי המדים שמבצעים את תפקידים ותפעל למצות את הדין עם החשודים. יחד עם זאת, ככל שמושמעת ביקורת משפטית הרי שהיא נלמדת״.

בדיון בבקשת המשטרה לשחררו בתנאים, שופט בית משפט השלום בירושלים, ביאלין אלעזר, מתח ביקורת על התנהלות המשטרה, על העובדה שכלאה אותו לילה שלם: "כך או כך, ואף אם הייתה הצדקה למעצרו הראשוני, אינני סבור שמדובר בעברות המצדיקות הותרת המשיב במעצר מאחורי סורג ובריח לילה שלם. זאת בשים לב לכך שמדובר במשיב יליד 1955 ללא כל עבר פלילי קודם. כך במיוחד גם לנוכח מצב החירום בו מצויה המדינה בהתפרצות נגיף הקורונה. אציין כי לשוטר לא נגרמה כל חבלה ואין מדובר באותם המקרים המצדיקים הארכת מעצר וקיבעת תנאים על ידי בית המשפט". השופט סיכם את החלטתו, כשכתב ש"נוכח הערתי בעניין התרת המשיב במעצר לילה שלם, פרוטוקול הדיון וההחלטה יועברו למפקד תחנת מוריה".

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות