משפטי

נציב תלונות הציבור מאשים את התקשורת שפרסמה "פייק ניוז" על שופט עליון

שופט ביהמ"ש העליון, חנן מלצר שופט ביהמ"ש העליון, חנן מלצר

בתחילת השבוע הודיעה הפרקליטות כי המשנה לנשיאת העליון, השופט חנן מלצר, לא ייקנס על החתונה שערך לבנו בחודש אוגוסט האחרון תוך כדי הפרות תקנות הקורונה, שבאותו זמן אסרו על התקהלויות וקיום אירועים. בתקשורת מיהרו לטעון כי מדובר, לכאורה, באפליה בין היחס לשופט מלצר לאזרח מהשורה, ואף הוסיפו כי הנימוק של הנציב לתלונות השופטים היה כי מלצר לא ידע שעבר עבירה – וכידוע, אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש.

בהמשך לכך, פרסמה נציבות תלונות הציבור על שופטים הודעה המבקרת את הפרסום בכלי התקשורת, בה הבהירו כי גם בפרסום המקרה בגלי צה"ל, עליו נסמכה התלונה, נאמר שבאירוע החופה לא הייתה הפרה של הנחיות הקורונה, והטענה הייתה רק ביחס לארוחה שהתקיימה לאחר מכן בבית מלון. באשר לארוחה, הנציב לא קבע כי נעברה עבירה כלשהי על ידי השופט, או כי הייתה הפרה של הכללים, וכי "כל הציטוטים שיוחסו לנציב בעניין זה הם בגדר "פייק ניוז" מוחלט, לא היו ולא נבראו", כפי שנכתב בתגובת הנציב לתקשורת.

עוד כתבו בנציבות כי "בניגוד לפרסומים, הנציב לא מצא לנכון לדחות את הסברו של השופט, שלפיו הוא ערך מבעוד יום בירור עם מוקד משרד הבריאות ובו נמסר לו שאין כל בעיה עם אירוח האורחים בבית המלון במתכונת זו. לבסוף, בניגוד לפרסומים המטעים, השופט לא חויב ע"י הנציב בתשלום קנס והנציב אף אינו מוסמך לחייבו בקנס, והתלונה נגדו נדחתה".

שתף את הכתבה ב:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות