מדיה

בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות לנוני מוזס: הפסק לערוך

נוני מוזס, בפתחיחת המשפט שלו ושל רה"מ נתניהו נוני מוזס, בפתחיחת המשפט שלו ושל רה"מ נתניהו

בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות והתקשורת פסק אתמול (שלישי) כי קבוצת ידיעות אחרונות חייבת להשעות את המו"ל והעורך האחראי, נוני (ארנון) מוזס, מעבודתו העיתונאית עד להכרעה הסופית בהליך הפלילי בתיק 2,000, שבו הוא נאשם בהצעת שוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו.

בית הדין, בראשותו של פרופ' מוחמד ותד, קיבל פה אחד את ערעורה של עמותת הצלחה, באמצעות עו״ד אלעד מן, על פסיקה קודמת מנובמבר 2019 אז ביקשה העמותה מבית-הדין להפעיל את סמכותו המעוגנת בתקנון האתיקה, ולהורות לידיעות להשעות את מוזס.

החלטת בית הדין לאתיקה מגיעה לאחר המלצתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט בשבוע שעבר, להעמיד לדין במסגרת תיקים 1,000, 2,000 ו-4,000, בכפוף לשימוע, גם את התאגידים – בזק, וואלה וידיעות אחרונות.

על פי סעיף 25(א) לתקנון האתיקה של מועצת העיתונות, "עיתונאי שהוגש נגדו על ידי המדינה כתב אישום בשל עבירה פלילית, ידון בעניינו בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות ויקבע אם יש בעבירה המיוחסת לו קלון למקצוע העיתונאות. קבע בית הדין לאתיקה שבאותה עבירה יש קלון למקצוע העיתונאות, יהיה רשאי לחייב את העיתון להשעות את העיתונאי מעבודתו העיתונאית במידה הראויה, כפי שיקבע בית הדין לאתיקה על פי העבירה ועל פי מכלול הנסיבות, וזאת עד להכרעת הדין הסופית".

עשרות אלפי אנשים מפגינים בסוף כל שבוע נגד המשך כהונתו של בנימין נתניהו כראש הממשלה. למרות שהחוק מאפשר לו בבירור להמשיך בתפקידו. הם טוענים כי אדם עם עננה פלילית כה כבדה מעל ראשו לא יכול להמשיך לכהן כראש ממשלה. מול ביתו של מוזס בסביון לא מתקיימות הפגנות כלשהן. העורך האחראי של ידיעות אחרונות אינו ראש ממשלה, כמובן, אך מי שקובע את המדיניות בעיתון השני בתפוצתו בישראל, ובאתר החדשות בעל כמות הכניסות הגדולה ביותר בשפה העברית (אתר ynet) הוא בעל השפעה עצומה על סדר היום הציבורי. אולי בגלל זה ניתן עכשיו כבר להעריך שההחלטה המאוחרת של מועצת העיתונות, גוף חסר "שיניים" אמיתיות, לא תמנע מהנאשם בשוחד בתיק 2,000 להמשיך לנהל את אימפריית התקשורת הגדולה בישראל.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות