כללי

שערוריית פליישמן מעירה גם את תומכיה העיוורים של המשטרה

השר אוחנה מבקר אצל פליישמן השר אוחנה מבקר אצל פליישמן

לאן עוד יכולה להיתדרדר משטרת ישראל? אם לא הספיקו כל השערוריות והאירועים האלימים בהם היתה מעורבת בשנים האחרונות, הגיע בסוף השבוע המקרה המזעזע של מעצר השווא המצולם של יוסף פליישמן הקשיש החולה, וזעזע גם את אלו שלא תמיד מתרגשים, ולעתים אפילו תומכים, בגישה האגרסיבית וחסרת החמלה של המשטרה.

למשל השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, שלא זכור כמי שמבקר נפגעים אחרים מידה של המשטרה, הטריח עצמו במוצאי שבת אל בית החולים שבו מאושפז פליישמן, והביע זעזוע מהמקרה. "אני חושב שכדאי לנהוג באזרחים אחרת", הפתיע בראיון לערוץ 20, ""ביקשתי שהאירוע יתוחקר".

סבלו של פליישמן, חרדי בן 66, לא הסתיים עם מעצר השווא אליו נלקח יחף ובפיג'מה. לאחר ששוחרר על ידי המשטרה, בטענה כי מדובר בטעות, הוא נחשב כנעדר מספר שעות עד שנמצא ביער, כשהוא סובל מכוויות קור.

חבר הכנסת אוריאל בוסו מש"ס צייץ אמש בטוויטר כי הגיש הצעה לסדר היום בדרישה שהמקרה ייחקר. מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, כבר הודיע כי ימנה קצין חוקר לאירוע.

את תגובתה של המשטרה אפשר להגדיר כהיתממות במקרה הטוב. אחרי הכל הם עשו הכל הפוך. עצרו זקן חולה בלי לבדוק את זהותו, גררו אותו מהבית כמעט ללא בגדים ויחף, ואז כשגילו בתחנה כי מדובר בטעות הם לא החזירו אותו אל ביתו אלא פשוט שלחו אותו הביתה.

אלא שבמשטרה לא מודים בטעות וחס וחלילה לא מבקשים סליחה. גם במהלך העדרותו, כששכב חסר אונים ביער, וקרוביו ניסו לבקש מהמשטרה עזרה, לטענתם הם נענו ב"הוא מסתתר בגלל שהוא ידע שהוא מבוקש לחקירה פלילית", זאת לפי אתר "כיכר השבת".

בתגובה לכל הסיפור הזה, הוציאה אמש המשטרה הודעה שגרסה כי "בעקבות תלונה שהתקבלה במשטרה על איומים, השוטרים הגיעו לכתובת שמסר להם המתלונן. שם הם פגשו באדם שסירב להזדהות כנדרש, ולכן נאלצו לעכבו ומשסירב לשתף פעולה הובא לתחנת המשטרה. לאחר פעולות זיהוי שבוצעו בתחנת המשטרה התברר כי לא מדובר בחשוד הדרוש לחקירה בגין האיומים, לכן האיש שוחרר לדרכו מיד. בהמשך היום התקבל דיווח כי האיש נעדר והמשטרה החלה בביצוע מגוון פעולות עד שאותר. לצד האמור, בכוונתנו לבדוק את המקרה ובמידת הצורך יופקו הלקחים הנדרשים בהתאם".

 

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות