כללי

המשטרה פינתה בכוח הפגנת מתמחים מול ביתו של יולי אדלשטיין

ארכיון: הפגנת מתמחים מול ביתו של שר הבריאות יולי אדלשטיין, במאי ארכיון: הפגנת מתמחים מול ביתו של שר הבריאות יולי אדלשטיין, במאי

המשטרה פינתה אמש (ב') באלימות עשרות מתמחים וסטודנטים לרפואה שהפגינו מול ביתו של שר הבריאות יולי אדלשטיין בהרצליה. מנכ"ל ארגון המתמחים "מרשם" עוכב לחקירה יחד עם שני פעילים נוספים, בחשד להפרת הסדר הציבורי.

המתמחמים הפגינו אמש מול ביתו של שר הבריאות, במחאה על כוונתו לחתום על צו המאריך את התקנה שמאפשרת להעסיקם בתורניות בנות 26 שעות. לטענתם, רק בתחילת דצמבר הם נפגשו עם אדלשטיין שאמר כי הוא לא מתכוון להאריך את הצו.

"רצינו לשאול אותו האם נראה לו הגיוני לשקר לנו בפרצוף", אמרה אמש ל"הארץ", יו"ר מרשם, ריי ביטון. "סביב 22:00, כשהדברים התלהטו והמשטרה ביקשה מאתנו להתפנות – נקטנו התנגדות פאסיבית וישבנו על הרצפה". המשטרה, בתגובה, גררה את המפגינים בכח.

ההפגנה, שזזכתה לתמיכה גם מצד חברת הכנסת עאידה תומא סולימאן מהרשימה המשותפת ופרופ' מאיר אורן (מנכ"ל משרד הבריאות שלעבר), החלה בצעדה עם לפידים אל עבר ביתו של אדלשטיין, תוך כדי שהמוחים שרים "באנו חושך לגרש – לא עובדים 26" ועוד סיסמאות. טענתם המרכזית היא לא לגבי תנאי שכרם אלא שהאורך של המשמרות פוגע קודם כל באיכות הטיפול ובחולים עצמם.

מחר יסתיים ההיתר הנוכחי והשאלה היא האם שר הרווחה, איציק שמולי, יחתום על צו חדש שמאפשר את העסקתם בתנאים הלא אנושיים הללו של 26 שעות ברציפות, הפוגעים במתמחים ובמטופלים. למרות הפינוי האגרסיבי ועיכוב חלק מהמוחים, ארגון מרשם כבר הודיע כי המחאה לא הסתיימה. בכוונתם להרחיבה בשבוע הבא ולהשבית את בתי החולים.

מהמשטרה נמסר כי פינוי המפגינים היתה הקרבה לביתו של אדלשטיין. על פי החוק אסור להפגין מול בתיהם של פוליטיקאים (חוץ מבית רה"מ בירושלים) אלא רק במרחק של כמה מאות מטרים מהם.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות