כללי

עו"ד ברק כהן זומן לחקירה: "להיות אקטיביסט גובה מחיר חומרי ונפשי כבד"

עו"ד ברק כהן "הרושם שנוצר הוא שהמערכת כולה פועלת נגד הקורבן ולמען זיכוי מי שהרג אותו". עו"ד ברק כהן

מאז שהתחיל את הפעילות האקטיביסטית שלו לפני כעשור, זומן עו"ד ברק כהן לחקירות משטרתיות עשרות פעמים. לכן, העובדה שיפתח את הבוקר מחר (ד') בתחנת המשטרה במרחב ציון בירושלים, לא באמת מרגשת אותו. "אני מעריך שההזמנה נוגעת לביטויים פוליטיים שאני משמיע", אומר כהן, שהופיע בשבת האחרונה בבלפור. "הייתי בכמה הפגנות, אבל הפעם גם לקחתי מיקרופון ליד ושרתי. אז נתנו לי חקירה".

איך שיר מביא את המבצע שלו לחקירה, אתם בטח שואלים. אז זהו, שלפני 3 שנים, כהן פרסם בחשבון הפייסבוק שלו שיר על השוטר אלון חמדני, רכז מודיעין במשטרה, בו כתב כי הוא "נחש ירוק עיניים מסתובב ברחובות, אוסף ומתנכל, אוכל את הבריות". הוגש נגדו כתב אישום והוא הורשע בהעלבת עובד ציבור, אך זה לא מנע מכהן לקחת את המיקרופון ולבצע אותו שוב. "הם טוענים שאסור לי לשיר את השיר שהופיע בכתב האישום", הוא מעריך לקראת המפגש עם שוטרי הבירה מחר, "שרתי אותו בהפגנה בשבוע שעבר, אבל בעבר לא הרשיעו אותי על השיר, אלא על ערימת ביטויים שאמרתי כלפיו".

כהן פעיל ברשתות החברתיות, שם הוא נוהג לשתף את העוקבים בפעילויות האקטיביסטית שלו, וגם במחיר שהמאבק גובה ממנו. "החקירות שנדרשתי להן הן חקירות בתחום של חופש ביטוי פוליטי", הוא מסביר, "להבדיל מחקירות של עבירות אחרות, כשנחקר אדם בגין ביטויים כלפי השלטון זה מעורר דיון ציבורי, ולכן אני מפרסם אותן".

למרות האופטימיות והאנרגיות, יש למאבק הזה גם צד אחר. "החקירות וההליכים המשפטיים גבו ממני שנים מהחיים. להיות אקטיביסט במובן של ייזום מאבק אזרחי נגד מקבלי ההחלטות גובה מחיר פיזי, חומרי ונפשי כבד. אבל אני מרגיש שלמות פנימית".

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות