כללי

כתב אישום נגד פעיל המחאה שלמה לקס על תקיפת פקח

מעצר של פעיל המחאה שלמה לקס בגן העצמאות בירושלים מעצר של פעיל המחאה שלמה לקס בגן העצמאות בירושלים

ביום שישי האחרון הוגש נגד שלמה לקס, מהפעילים הידועים בהפגנות נגד נתניהו, כתב אישום עם שלושה סעיפים הטוענים כי הנאשם פעל בכוונה להכשיל שוטר בעת מילוי תפקידו. רק לפני שבוע ניסתה המשטרה להוציא צו הרחקה נגד לקס ומפגינים נוספים מאזור ההפגנות בבלפור. שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, אלכסנדר רון, מתח ביקורת על מה שנדמה כמדיניות של המשטרה להרחיק גורמים בולטים מבין המפגינים נגד השחיתות השלטונית. השופט רון פסק כי במקרים שבהם הרשויות סבורות כי מפגינים ביצעו עבירה, עליה לפעול במסלול הפלילי הרגיל של הגשת כתב אישום. ובכן, כנראה שמישהו במשטרה הפנים את הביקורת השיפוטית, וביום שישי הוגש לבית המשפט כתב האישום נגד לקס.

כתב האישום מציין כי "במהלך הצעידה שלהב הנאשם את המפגינים באמצעות מגפון, לבצע עבירות של הפרת סדר והפרעה לשוטרים, בקוראו להפוך ולשבור את המחסומים המשטרתיים". בסעיף אחר, נכתב כי "הנאשם הלך בראש הקבוצה תוך שהוא קורא קריאות לקבוצת המפגינים ולשוטרים באמצעות מגפון". בנוסף, צוין כי לקס לא נשמע להוראות השוטרים וסירב להתלוות אליהם. בסעיף אחר, תואר מקרה בו לקס תקף את אחד מהפקחים שהיו באזור, כאשר חבט בראשו באמצעות שמשיה.

עורך דינו של לקס, גונן בן יצחק, מספר כי התופעה של הגשת כתבי אישום כנגד מפגינים נהיית רחבה יותר ויותר, והוגשו כבר כמה כאלה בתקופה האחרונה. "משטרת ירושלים עוסקת ברדיפה של פעילי מחאה בולטים ממניע פוליטי", מוסר בן יצחק, "לאחרונה עולה חשד שקציני המחוז מסתובבים עם "פנקס מבוקשים" קובץ תמונות של פעילי המחאה הבולטים, על מנת לעצור אותם ולא אחרים במהלך ההפגנות. כך היה מעצרו האחרון של שלמה (סארו) לקס בירושלים. לדבריו, מפקד תחנת מוריה נצ"מ קובי יעקובי אמר לו במהלך המעצר "הכל אישי". יש אירוניה גדולה בכך שהקצין האלים ניסו גואטה ממשיך בעבודתו ללא מפריע למרות שני כתבי אישום חמורים שתלויים נגדו בעוד שאת פעילי המחאה רודפים על זוטות".

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות