כללי

התעללות קשה בכלבים: "פתחתי את החלון ונוכחתי לראות את הזוועה הזאת"

הכלב שהוצל מהתעללות הכלב שהוצל מהתעללות. צילום: יחידת הפיצו"ח של המשטרה

הרשת שוב מתגייסת לטובת כלבים שעוברים התעללות בידי בעליהם. אתמול (שבת) בצהריים פורסם סרטון בפייסבוק שבו נראה אזרח כשהוא מכה את שני הכלבים שלו. "יום שבת בצהריים במושב מיטב שבתענכים. משפחתי ואני יושבים בסלון ושומעים צווחות של כלבים, פותחים את החלון ונוכחים לראות את הזוועה הזאת", כתבה גל מועלם בפוסט שהעלתה לרשת, לצד הסרטונים הקשים לצפייה שבהם תועדו חלק מההתרחשויות, "אדם בלי לב ורגשות מרביץ ומתעלל בשני כלבים חסרי ישע, משפריץ עליהם עם גרניק (צינור – ל.ב) בעוצמה כל כך חזקה לפנים, מרים אותם מהרצועה ומטיח בהם בחוזקה בעודם באוויר, חובט בהם על הרצפה, יושב עליהם ועוד דברים שלא נתפסו בעין העדשה".

לפני כחודשיים הגיעו כוכבי הרשת מישל טרוני ודניס רצ'קוב לביתו של תושב בת ים שצולם מכה את הכלב שלו, רק כמה שעות לאחר שהסרטון פורסם ברשתות החברתיות. השניים תיעדו את עצמם כשהם פורצים את דלת ביתו של החשוד בהתעללות וחילצו משם את הכלב. בזמן שהמתינו למשטרה, הגיעו מאות אנשים והמתינו מחוץ לבית בעקבות הפרסומים. גל מועלם, שפרסמה את הפוסט אתמול, הפצירה בקוראים: "הוגשה תלונה במשטרה, אך כולנו יודעים שאין חזקה מהרשת. שתפו כדי לדכא את התופעה".

מאז פרסום הפוסט, הוא קיבל אלפי שיתופים וגורר אחריו תגובות קשות וסערה גדולה. רבים מהמגיבים הביעו זעם על המראות של האזרח שמתעלל בכלבים חסרי ישע, ודרשו כי ייענש בחומרה. טל גלבוע, המשמשת יועצת ראש הממשלה לזכויות בעלי חיים, מספרת כי בזכות פרסום המקרה ברשת, הטיפול בו היה מהיר ונעשה תוך שיתוף פעולה מלא של כל הרשויות. "ברגע שעלו הסרטונים לרשת פניתי למזכירה של השר לביטחון פנים אמיר אוחנה, והיא פנתה לתחנת המשטרה בעפולה, שכבר שמעו על המקרה ועסקו בו. הבחור המתעלל עוכב לחקירה באופן מידי", מספרת גלבוע, "במקביל, ראש יחידת הפיצו"ח של אזור הצפון הודיע כי הוא מוציא מיד פקחים למקום כדי להחרים את הכלבים מבעליהם. הכלבים נמצאים בטוחים במתקן המוגן של משרד החקלאות".

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות