מדיה

אמריקה בישראל: ערוצי הטלוויזיה חושפים את הפייק ניוז בשידור חי

ערוץ 13 מצביע על פייק ניוז ערוץ 13 מצביע על פייק ניוז (צילום מסך: קרין נהון)

כמה שעות אחרי שהכנסת אישרה בקריאה טרומית את פיזורה, עלה ראש הממשלה בנימין נתניהו לנאום בשידור חי בשלושת הערוצים על דוכן שהוצב במשרדו, נאום שאמור היה להפנות אצבע מאשימה ליושב ראש רשימת כחול לבן בני גנץ. במהלך נאומו האשים נתניהו את שותפיו הקואליציוניים בהפרת ההסכם בין הסיעות, וטען כי היו אלה אנשי כחול לבן שהתחילו את הסכסוך בין הצדדים.

אנשיו לשכתו של נתניהו הופתעו, מן הסתם, כשראו שערוצים 12 ו-13, הנצפים ביותר, מעלים שקופיות ובהן הם מעמתים את דבריו של יושב ראש הליכוד עם האמת. כמה פעמים עלו שקופיות במבנה קבוע: ״מה אמר נתניהו״ למעלה, ו״העובדות״ למטה, כשהדברים עומדים בסתירה אלה לאלה.

עורכי החדשות ב-12 ו-13 עשו זאת בעקבות עמיתיהם מעבר לים, בארצות הברית, שם לאורך כל מערכת הבחירות האחרונה הדגישו הערוצים את השקרים וחצאי האמיתות שהפיץ דונלד טראמפ בנאומיו – עד כדי קטיעת שידור הנאומים כשכמות השקרים גדלה על כמות האמירות האמיתיות.

אפשר בהחלט שמדובר בעידן חדש, בריא יותר, בעיתונות הישראלית, כזה המדגיש את חשיבותה של האמת ואת מקומן החשוב של העובדות כהווייתן, גם כשזה לא נוח לפוליטיקאים – ובעיקר כשזה לא נוח להם.

כמובן שתגובת אוהדי נתניהו לא איחרה לבוא:

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות