כללי

"הארי פוטר החרדי" נגד המשטרה

הארי פוטר החרדי הנער החרדי בן ה-14 שתובע את המשטרה

לבית משפט השלום בירושלים הוגשה תביעה של נער כבן 14, נגד שני קצינים מתחנת לב הבירה ושוטר נוסף, בסך 90 אלף שקלים. זאת לאחר שנעצר ולטענתו המשטרה הפרה את זכויותיו. נסיבות מעצרו של הנער זכו לפרסום נרחב ולטענתו בעקבות הפרסום הדליפה המשטרה סרטון מתחנת המשטרה, ואחד השוטרים כינה אותו "הארי פוטר החרדי".

בכתב התביעה מצוינים מספר אירועים שהחמור בהם הוא האירוע שעלה לכותרות, ובו הנער נעצר במהלך "סיבוב שערים" סביב העיר העתיקה בחודש יוני השנה. לפי כתב התביעה, השוטרים דרשו מהנער וחבריו לעזוב את המקום בעוד, על פי התביעה, "ערבים הילכו חופשי בעיר העתיקה". לאחר מכן, נטען, הקטין הותקף על ידי שוטרים ובסופו של יום מצא את עצמו עצור בתחנת המשטרה.

בכתב התביעה הודגש כי עיכובו של הנער היה מנוגד לחוק וכי גם מעצרו למשך לילה שלם, היה ללא כל סיבה מיוחדת, כאשר המשטרה ביקשה לשחררו למחרת בבוקר בתנאים מגבילים. בכתב התביעה נטען כי ההתעמרות בנער לא הופסקה ובמקום להילקח לבית מעצר לנוער הוא נכבל על ידי השוטרים בניגוד לכאורה לחוק האוסר כבילת קטין והושאר על ספסל התחנה במשך לילה שלם, ללא מזרון ושמיכה.

באירוע נוסף שמפורט בכתב התביעה מחודש אוקטובר השנה, מפרט הנער כיצד הותקף על ידי מפקד תחנת לב הבירה. כי העז לצלם את אחד השוטרים שפגע במפגין חרדי. אירוע אחר מתייחס לעיכובו של הנער לשווא במהלך סיבוב שערים נוסף.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות