כללי

סנ"צ ניסו גואטה יועמד לדין על תקיפה

סגן ניצב ניסו גואטה סגן ניצב ניסו גואטה.

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום (ראשון) כתב אישום נגד סגן ניצב ניסו גואטה בגין תקיפת מפגין וצלם שתיעד את מעשיו בהפגנה נגד ראש הממשלה בירושלים, ב-22 באוגוסט 2020. לפי כתב האישום עצר כוח משטרה, שגואטה היה חלק ממנו, תהלוכת מפגינים מגשר המיתרים בכניסה לירושלים לכיוון מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בעיר.

בין המפגינים לשוטרים פרץ עימות, ובמהלכו ניגש אחד המפגינים למחות בפני גואטה על התנהגות המשטרה, לאחר שזיהה כי גואטה הוא אחד ממפקדי הכוח. בתגובה, נטען בכתב האישום, דחף סגן ניצב גואטה את המפגין בחוזקה. המפגין הסיר את מסכת הפנים של גואטה והחל להימלט מהמקום, אולם גואטה רדף אחריו עם שני שוטרים נוספים – ולאחר שתפסו את המפגין, אחזו בידיו וברגליו וגואטה חבט בו בחוזקה בפניו עם מכשיר הקשר שאחז בידו.

סרטון הפגיעה במפגין הופץ ברשתות החברתיות, וגואטה הושעה מתפקידו אחרי הפרסום לעשרים וארבע שעות. עו"ד שקד כהן, מהמחלקה לחקירות שוטרים אמרה בתגובה להגשת כתב האישום כי "מצופה מכל שוטר לנהוג במקצועיות ולהימנע מנקיטת אלימות גם כאשר מדובר במצבים מורכבים, בוודאי כאשר מדובר בקצין ובמפקד אשר ראוי שישמש דוגמא לפקודיו".

פרקליטו של סנ"צ גואטה, עו"ד עדי כרמלי, מסר לתקשורת עם היוודע דבר הגשת כתב האישום: "כתב האישום שהוגש היום הוא לא נגד ניסו גואטה , אלא נגד משטרת ישראל כולה. מח"ש נכנעה ללחצים אדירים שהופעלו עליה להגיש את כתב האישום. במציאות שבה שופטים מותקפים מעל דפי העיתונים בשל שיקול דעתם המקצועי ועל מנת להטיל עליהם מורא ושוטרים הופכים מטרה אישית, אך בשל מילוי תפקידם – את המחיר נשלם כולנו בסופו של יום".

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות