כללי

ההפגנות בבלפור: שוטרים הפשיטו מפגינה כשעיכבו אותה

שוטרים עוצרים מפגינה שהופשטה מבגדיה מתוך הסרטון המזעזע שצולם במוצ"ש בהפגנת בלפור: שוטרים עוצרים מפגינה שהופשטה מבגדיה. צילום: ישראל פריי, דמוקרט TV

כמדי שבת, התקיימה אמש הפגנה בבלפור נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. זה השבוע ה-23 ברציפות שמתקיימות הפגנות מול מעון ראש הממשלה בירושלים. במהלך ההפגנה, מפגינה שלא עטתה מסכה נגררה על ידי השוטרים על הרצפה, תוך ששמלתה נקרעה והיא נותרה כשרק בגדיה התחתונים לגופה.

המפגינה עלתה לשידור חי בפייסבוק במהלך ההפגנה, ורגע לפני שעוכבה על ידי השוטרים סיפרה לצופים על הסיטואציה אליה נקלעה: "אני יושבת על המדרכה של בלפור בלי מסכה וניגשו אליי שוטרים", היא מספרת, "אני כבר שמרתי על החוקים שלהם פעם אחת, שמתי מסכה וקיבלתי קנס כששתיתי מים. גם כשאני שומרת על החוק הם נותנים לי קנס. אם מישהו חושב שיש לו זכות להגיד לבן אדם אחר מה לשים על הפנים שלו, הוא טועה".

בראיון הבוקר (ראשון) לרזי ברקאי בגלי צה"ל סיפרה המפגינה: "אני מתקשה לנשום עם מסכה, אז אמרתי לשוטרים שמסיבה רפואית אני פטורה מעטיית מסכה, אך הם התעלמו ממילותיי הברורות". לטענתה, השוטרים ביקשו ממנה להזדהות, ולמרות שהסכימה הרימו אותה, והחלו למשוך ולגרור אותה על המדרכה כשפריטי הלבוש שלה נופלים ממנה. "התחננתי בפניהם שיתנו לי מרחק ויאפשרו לכסות את הגוף שלי, אמרתי להם שקר לי ואני לא רוצה מסביבי עשרות צלמים שרואים את החזייה שלי. הם הביאו אותי למצב הזה. כל השמלה שלי נקרעה".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "צר לנו על הניסיון הפסול להכפיש את שוטרי ישראל שמבצעים את תפקידם כחוק למען שלומו ובריאותו של הציבור. בפעילות אכיפה שבוצעה במהלך המחאה, השוטרים זיהו אישה שלא עוטה מסכה על פניה כנדרש. היא סירבה לבקשותיהם החוזרות לעטות מסכה ולהזדהות בפניהם, ולכן הם נאלצו להוציאה אל מחוץ לקהל. בהמשך היא נעצרה נוכח ההתנגדות שלה תוך כדי שהיא משתוללת ומורידה את בגדיה, במטרה לעורר פרובוקציה. היא המשיכה לסרב להזדהות, נרשם לה דוח והיא שוחררה לדרכה".

עוד מתוך הסרטון שצולם בהפגנה – שוטר מעיף מצלמה מידי אדם המנסה לצלם את האירוע. צילום: ישראל פריי, דמוקרט TV

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות