כללי

כתב אישום נגד קצין מג"ב שתקף חרדי ללא הצדקה

אלימות משטרה נגד חרדים צילום: מצלמת אבטחה

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום (רביעי) לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד מירון אליה, קצין מג"ב, בגין תקיפתו של דב פרנקל, תושב שכונת מאה שערים שבעיר. זאת לאחר שהקצין תועד, לפני כחצי שנה, דוחף את פרנקל בחוזקה ללא כל סיבה נראית לעין.

על פי כתב האישום, לאחר סיום טיפול בהפרות סדר בשכונה החרדית בחודש אפריל האחרון, הבחין הכוח, בפיקודו של אליה בפרנקל, בעת שצעד לכיוון ביתו שבשכונה. פרנקל עבר לטענתו בין השוטרים ללא כל גרימת הפרעה, וכשהתבקש על ידי אחד השוטרים לעזוב את המקום ענה "בסדר" והמשיך ללכת. בשלב זה החל אליה בריצה לעבר פרנקל, דחף אותו ללא כל הצדקה והדף אותו לעבר הכביש, מרחק מספר מטרים. כתוצאה מהדחיפה, הוטל פרנקל על הקרקע ונגרמו לו שפשופים ושטפי דם בברכו ובידיו.

"לאחר חקירה מקיפה, שהחלה בסמוך לאירוע", מסרה עו"ד ליאת יוניאן מהמחלקה לחקירות שוטרים, "הוחלט להגיש כתב אישום כנגד קצין משטרה בגין עבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש".
"מחומר הראיות עלה" הוסיפה עו"ד יוניאן, "כי הקצין, שעמד בראש הכח, רץ לעברו של אזרח שהלך ברחוב, שלא היווה באותה עת כל הפרעה לציבור או לשוטרים, ובאקט שרירותי הדף אותו בחוזקה באמצעות שתי ידיו". כתוצאה מכך, לדבריה, הוא הושלך על הכביש ונחבל.
עוד הוסיפה עו"ד יוניאן וציינה כי השוטרים בכוח לא הגישו עזרה לאזרח הפצוע והמשיכו בדרכם ביציאה מהשכונה.

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות