כללי

מפגין הותקף על ידי שוטר סמוי בהפגנה בבלפור

לטענת המפגינים, זהו השוטר הסמוי שבעט בראשו של מפגין לטענת המפגינים, זהו השוטר הסמוי שבעט בראשו של מפגין. הצילום מפורסם בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות היוצרים

אתמול בערב (שבת) התקיימו ברחבי הארץ הפגנות במוקדים שונים במסגרת המחאה נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו. לפי דיווחי המפגינים, נכחו אמש יותר מ-150,000 איש בהפגנות במוקדים השונים.

במהלך הערב נרשמו מספר מקרי אלימות כלפי מפגינים במוקדי המחאה השונים. באחד מהם, סשה ירמקוב, מחנך ומורה להיסטוריה, הותקף על ידי בלשים סמויים וספג בעיטה לראשו. עד לתקרית מסר לעיתון "הארץ" כי המפגין התערב כששוטרים סמויים ביקשו לעצור מפגין אחר, ואז אחד השוטרים בעט בו. המפגין נפל על הקרקע, נחבט בראשו ופונה לקבלת טיפול בבית החולים שערי צדק.

כשנשאל על התקרית השיב סנ"צ אלון כלפון, ראש ענף מבצעים במחוז ירושלים: "אני מכיר את האירוע באופן אחר, בלשים ניגשו לעכב חשוד ושמה הותקפו. התוקפים דווקא היו המפגינים ולא הבלשים שניסו לבצע את עבודתם", והוסיף "אנחנו נמצה את הדין עם כל אלה שתוקפים או מתעמתים עם שוטרים שמנסים לבצע את עבודתם".

עו"ד גבי לסקי, שמייצגת מפגינים שנעצרו במסגרת אירועי המחאה אמרה בתגובה לדברים: "בחלק גדול מהפעמים, כשיש תקיפת מפגינים, הדרך (של המשטרה) להצדיק את זה היא על ידי הפיכת הטענה – להגיד שמי שתקף היה המפגין. ועכשיו בתקופה האחרונה יש המון מקרים שאפשר לראות את זה. לי למשל יש תיק מאוד ישן אמנם של משהו כמו 18 מפגינים שנעצרו יחד באותן הנסיבות ואלו שהתלוננו שהותקפו על ידי שוטר הואשמו בעבירת תקיפת שוטר בכתב האישום ואלו שלא התלוננו, לא".

בציוץ של תנועת "קומי ישראל" בטוויטר הגיבו לאירועים אמש: "מצער מאוד שדווקא בערב בו המפגינים באו למחות נגד האלימות, משטרת ירושלים חצתה עוד קו אדום והפכה באופן רשמי לגוף פוליטי שמהלך אימים וזורע פחד ברחובות נגד אזרחים שומרי חוק. התקיפה המחרידה במהלכה חטף סשה בעיטות לראשו משוטר סמוי היא הוכחה חותכת לאובדן הדרך והמוסר של מי שאמורים להגן עלינו האזרחים. פרקטיקות ההפחדה של משטרת אוחנה – לא ירתיעו אותנו מלהילחם על דמותה של מדינת ישראל. רק המחאה תנצח. הם הייאוש, אנחנו התקווה".

שתף את הכתבה ב:

צרו איתנו קשר בנוגע לכתבה:

    נגישות